Sport piłka nożna piłka nożna Kuszczak i Birmingham City w końcu poczuli smak wygranej! [WIDEO]

Kuszczak i Birmingham City w końcu poczuli smak wygranej! [WIDEO]

30.04.2017, godz. 16:40
Tomasz Kuszczak, Krystian Bielik
Tomasz Kuszczak i Krystian Bielik foto: Archiwum SE

Bramkarz Tomasz Kuszczak w końcu ma powody do zadowolenia. W arcyważnym spotkaniu Birmingham City pokonało przed własną publicznością Huddersfield Town 2:0. To może być bardzo cenna wygrana, która przyczyni się do tego, że klub Polaka uratuje sezon i utrzyma się w angielskiej Championship. Jednak los "Blues" rozstrzygnie się dopiero w ostatniej kolejce, która odbędzie się 7 maja. Zapowiada się zatem emocjonująca końcówka rozgrywek.

Piłkarze Birmingham City zwyciężając z Huddersfield zrobili pierwszy krok, aby uniknąć spadku z ligi. To ich pierwszy triumf pod wodzą nowego menedżera Harry'ego Redknappa, który debiutował w poprzedniej kolejce (porażka w derby Birmingham z Aston Villą). Jednak najważniejsze jest to, że przerwana została w końcu fatalna seria 10 meczów bez wygranej. Przebudzenie przyszło w kluczowym momencie, na samym finiszu rozgrywek.

Przeciwko Huddersfield w bramce gospodarzy całe spotkanie rozegrał Tomasz Kuszczak, który bronił pewnie. Menedżer Redknapp po raz drugi już na ławce rezerwowych posadził za to Krystiana Bielika, któremu po sezonie kończy się wypożyczenie z Arsenalu Londyn. Zwycięstwo nad Huddersfield, który w barażach będzie walczył o awans do Premier League, dla ekipy Birmingham musiało mieć wyjątkowy smak. Zaliczyli falstart w pierwszych fragmentach spotkania. Najpierw napastnik Lukas Jutkiewicz zmarnował rzut karny (8. min), a za moment z boiska usunięty został Che Adams (23. min). Mimo gry w osłabieniu zdołali jeszcze przed przerwą objąć prowadzenie (Jonathan Grounds - 41. min), a w drugiej połowie dorzucili kolejną bramkę z karnego (Craig Gardner - 76. min).
Przed ostatnią kolejką Birmingham - z dorobkiem 50 pkt - zajmuje w tabeli 20. miejsce. Ma o dwa punkty więcej od Nottingham i Blackburn, z którymi to walczy o ligowy byt. Jedna z tych drużyn spadnie do trzeciej ligi. W ostatniej serii drużyna Kuszczaka zagra na wyjeździe z Bristol City, który już zagwarantował sobie utrzymanie w Championship. Nottingham podejmuje u siebie Ipswich Town, a Blackburn na wyjeździe zmierzy się z Brentfordem.