SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna piłka nożna Legendarny piłkarz Realu oskarżony o doping. Skandal wisi w powietrzu

Legendarny piłkarz Realu oskarżony o doping. Skandal wisi w powietrzu

11.06.2017, godz. 22:13
Roberto Carlos w Realu Madryt
foto: Brak agencji

Afera dopingowa w Brazylii. Niemiecka stacja telewizyjna ARD stworzyła film dokumentalny, który oskarża brazylijski świat sportu o przyzwolenie na używanie niedozwolonych środków przez sportowców. Pod ostrzałem są między innymi mistrzowie świata w piłce nożnej z 2002 roku. Wśród nich legendarny piłkarz Realu Madryt, Roberto Carlos.

„Doping ściśle tajny: brudna gra Brazylii” to dokument przygotowany przez Hajo Seppelta. Wstrząsnął on światem sportu, bo oskarżył Brazylię o nieczystą grę. Niemiecki film stawia tezę, że w „Kraju Kawy” swoją działalność prowadził doktor Julio Cesar Alves. Miał on przepisywać sportowcom sterydy i EPO.

Co więcej, film zawiera wypowiedzi potwierdzające niemieckie zarzuty. Dostaje się też prokuraturze, która miała o wszystkim wiedzieć. Śledczy ponoć otrzymywali listy sportowców podejrzanych o stosowanie dopingu, ale zawsze sprawy zamiatali pod dywan.

Jednym z najgłośniejszych nazwisk, które pada w filmie jest Roberto Carlos. Legendarny piłkarz Realu Madryt dysponował atomowym uderzeniem, z którego słynął i wciąż słynie na całym świecie. Niewykluczone, że jego największa zaleta była efektem stosowania niedozwolonych używek. Brazylijczyk oczywiście odpiera te zarzuty i zarzeka się, że nigdy nie brał udziału w niczym nielegalnym. Jego prawnicy już zajmują się niemieckim filmem.

Wydaje się, że to początek lawiny, jaką pociągnie za sobą film telewizji ARD. Warto zaznaczyć, że Niemcy mają swój interes w patrzeniu na ręce brazylijskim sportowcom. To właśnie z nimi przegrali walkę o złoty medal na mundialu piłkarskim w Korei i Japonii.

Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: