Sport piłka nożna piłka nożna Ligue 1: AS Monaco lepsze od PSG. 90 minut Glika, Krychowiak wciąż w rezerwie

Ligue 1: AS Monaco lepsze od PSG. 90 minut Glika, Krychowiak wciąż w rezerwie

29.08.2016, godz. 07:41
AS Monaco

AS Monaco wygrało na własnym boisku z PSG 3:1 w hicie francuskiej Ligue 1. 90 minut na boisku spędził Kamil Glik, i choć ma za sobą całkiem niezłe zawody, to zawalił przy jedynym golu dla gości, kiedy to nie upilnował Edinsona Cavaniego. Tylko rezerwowym w tym spotkaniu był z kolei Grzegorz Krychowiak, który wciąż czeka na ligowy debiut w zespole paryżan.

Spotkanie AS Monaco - PSG zapowiadało się arcyciekawie nie tylko dla fanów francuskiej Ligue 1 - w końcu grały ze sobą dwa najlepsze zespoły tamtejszej ligi z poprzedniego sezonu - ale też dla polskich kibiców. Można było mieć bowiem nadzieję, że w podstawowych składach obu ekip zobaczymy dwóch biało-czerwonych - Kamila Glika i Grzegorza Krychowiaka.

Na boisku pojawił się jednak tylko jeden. Mowa oczywiście o Gliku, który rozegrał 90 minut i prezentował się bardzo pewnie, podobnie zresztą jak cała formacja defensywna gospodarzy. Mimo to Polak zaliczył wpadkę, bo w drugiej połowie w polu karnym nie upilnował Edinsona Cavaniego, który zdobył wtedy jedynego gola dla PSG.

Ale mistrzów Francji na nic więcej nie było stać. Przez całe spotkanie sprawiali wrażenie zagubionych, grali niezwykle niedokładnie i zupełnie nie radzili sobie ze świetnie zorganizowaną obroną rywali. W poprzednim sezonie paryżanie przegrali zaledwie dwa mecze, a jeden z nich właśnie z Monaco. Ponadto w czternastu ostatnich spotkaniach obu tych drużyn ekipa z Księstwa przegrała zaledwie raz, dlatego z pewnością można przyznać, że ma patent na PSG. Tym razem zakończyło się wynikiem 3:1, a mecz kuriozalnym golem samobójczym zamknął Serge Aurier. Po trzech kolejkach zespół Glika wciąż jest niepokonany.

AS MONACO - PSG 3:1

Bramki: Moutinho 13, Fabinho 47, Aurier 80 (sam.) - Cavani 63

Żółte kartki: Bakayoko - Cavani, Luiz

Monaco: Subasić - Sidibe, Jemerson, Glik, Raggi, Mendy – Silva (92. Boschilia), Fabinho, Moutinho, Bakayoko – Germain (78. Dirar)

PSG: Trapp - Aurier, Kimpembe, Luiz (62. Meunier), Kurzawa - Motta, Verratti (70. Matuidi), Rabiot - Di Maria, Cavani, Lucas (81. Ben Arfa)

False 2947 False 1 2016-08-28 20:20:07 True 30
autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora