SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna piłka nożna Lionel Messi ZNIENAWIDZONY w ojczyźnie? Pomnik gwiazdy zniszczony

Lionel Messi ZNIENAWIDZONY w ojczyźnie? Pomnik gwiazdy zniszczony

10.01.2017, godz. 11:56
Lionel Messi - pomnik
foto: EAST NEWS

Lionel Messi to żywa legenda argentyńskiej piłki. Nie każdy sportowiec jeszcze przed zakończeniem kariery doczekuje się swojego pomnika. Gwiazdor FC Barcelona nie jest jednak kochany przez wszystkich rodaków. W nocy ktoś zniszczył kompletnie statuę w Buenos Aires i teraz trzeba będzie ją wyremontować.

Lionel Messi swojego pomnika doczekał się w 2016 roku. Pomysłodawcą jego postawienia był burmistrz Buenos Aires Horacio Rodriguez Larreta. Włodarz miasta chciał nakłonić gwiazdora FC Barcelona do zmiany decyzji o zakończeniu reprezentacyjnej kariery. Taką piłkarz podjął po Copa America. Cel został osiągnięty, ponieważ Messi w narodowych barwach jeszcze trochę pogra. Jego pomnik na razie jednak został zasłonięty. Dlaczego?

W nocy ktoś zdewastował kompletnie statuę. Postawiony na "Promenadzie gwiazd" monument został rozbity na pół. Miasto wydało już oficjalne oświadczenie w tej sprawie. "Pomnik Lionela Messiego padł ofiarą aktu wandalizmu, przez który stracił górną część. Zarządzający miastem pracują teraz nad jego naprawą" - napisano.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: