SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna piłka nożna Lukas Podolski przestraszył się terrorystów? Snajper ucieka grać do Chin

Lukas Podolski przestraszył się terrorystów? Snajper ucieka grać do Chin

10.01.2017, godz. 08:43
Lukas Podolski
foto: EAST NEWS

Lukas Podolski nie zamierza dłużej obawiać się o swoje życie w Turcji, gdzie coraz częściej dochodzi do zamachów terrorystycznych. Urodzony w Gliwicach reprezentant Niemiec swoją karierę będzie kontynuował w Chinach. Od klubu Beijing Guoan otrzymał bardzo intratną propozycję i postanowił z niej skorzystać.

Lukas Podolski w stambulskim Galatasaray grał przez półtora roku. Urodzony w Gliwicach piłkarz mocno zżył się z tureckimi kibicami i wielokrotnie udowadniał swoje przywiązanie do klubowych barw. "Poldi" kochany był przez trybuny, ale uznał, że czas opuścić niebezpieczną Turcję, by zaznać trochę spokoju. Oprócz tego wpływ na decyzję reprezentanta Niemiec miały zapewne także pieniądze, jakie zaoferował mu klub Beijing Guoan. Ekipa z Państwa Środka będzie płacić 31-latkowi około 9 milionów euro za rok gry.

W Europie zapewne nikt Podolskiemu już takich pieniędzy by nie zaproponował, dlatego decyzja wydaje się być bardzo rozsądna. Chińczycy zapłacą Galatasaray za usługi nowego piłkarza około 7 milionów euro. Niewykluczone, że drużyna z Pekinu nie będzie ostatnią w karierze napastnika. Snajper wielokrotnie podkreślał, że przygodę z piłką chciałby zakończyć w ukochanym Górniku Zabrze.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: