SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport piłka nożna piłka nożna ME szóstek piłkarskich: Polska - Węgry o półfinał [TRANSMISJA]

ME szóstek piłkarskich: Polska - Węgry o półfinał [TRANSMISJA]

15.06.2017, godz. 08:53
ME szóstek piłkarskich, reprezentacja Polski
Polska walczy o półfinał ME szóstek piłkarskich foto: PlayArena

Już dziś, w czwartek 15 czerwca, o godzinie 17:30 reprezentacja Polski w piłce nożnej sześcioosobowej zmierzy się z Węgrami. Stawką będzie awans do najlepszej czwórki odbywających się w czeskim Brnie miestrzostw Europy piłkarskich szóstek.

Droga obydwu drużyn do półfinału była diametralnie inna. Węgrzy wygrali swoją grupę, wyprzedzając m.in. gospodarzy i zarazem faworytów turnieju – Czechów. Polska po wygranej z Ukrainą i remisie z Bułgarią musiała przełknąć porażkę z Niemcami, przez co z grupy wyszła z drugiego miejsca. Stosunkowo podobnie wyglądały za to nasze mecze 1/8 finału: Węgry minimalnie pokonały Turcję (1:0), zaś Polacy wyrzucili za burtę Czarnogórców po golu w ostatniej minucie meczu (2:1).

Minimalnymi faworytami meczu wydają się więc Węgrzy, którzy jak dotychczas nie przegrali meczu i stracili zaledwie jedną bramkę w turnieju. Wszystko wskazuje jednak na to, że Polacy rozkręcają się wraz z każdym meczem i w starciu z Madziarami będą co najmniej równorzędnym rywalem. Szczególnie groźny powinien być nasz duet napastników: Bartłomiej Dębicki to wicekról strzelców EMF MiniEuro 2016, zaś Ariel Mnochy strzelił 3 z 4 bramek dla Polski na tegorocznym turnieju.

- Dwa razy mówiłem, że gramy o medale i dwa razy się niestety myliłem. Dlatego dziś jestem ostrożniejszy w swoich sądach i chcę tylko, byśmy z Węgrami zagrali jeszcze lepszy mecz, niż z Czarnogórą – komentuje Marcin Grzywa, filar polskiej defensywy.

Mecz Polska - Węgry na ME szóstek piłkarskich odbędzie się w czwartek 15 czerwca. Rozpocznie się on o godzinie 17:30. Transmisja NA ŻYWO na stronie www.playarena.pl oraz profilu facebookowym "Liga Nike Playarena".

autor: Informacja prasowa zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: