SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna piłka nożna Media: Cristiano Ronaldo przekazał 3 miliony euro dla rodzin piłkarzy Chapecoense

Media: Cristiano Ronaldo przekazał 3 miliony euro dla rodzin piłkarzy Chapecoense

30.11.2016, godz. 15:43
Cristiano Ronaldo podpisał umowę z Realem
foto: EAST NEWS

Wygląda na to, że Cristiano Ronaldo bardzo przejął się katastrofą samolotu z piłkarzami brazylijskiego Chapecoense. Maszyna, którą na finał Copa Sudamericana lecieli zawodnicy i sztab szkoleniowy rozbiła się w kolumbijskich górach. Zmarło aż dziewiętnastu członków ekipy, a słowa otuchy płyną z całego świata. Za nimi idą także czyny. Według mediów CR7 postanowił wspomóc rodziny ofiar niemałą kwotą.

O geście Cristiano Ronaldo poinformował twitterowy profil Football Away Days. Co prawda nie powołano się na żadne inne źródło, ale nie można wykluczyć, że Portugalczyk faktycznie przekazał rodzinom piłkarzy Chapecoense aż trzy miliony euro. Nie od dziś wiadomo bowiem, że gwiazdor Realu Madryt zadufany w sobie jest tylko, jeśli chodzi o futbol. Poza boiskiem wielokrotnie pomagał innym, bardziej potrzebującym. Wśród takich osób był między innymi młody Polak, o którym możecie przeczytać TUTAJ.

We wtorek z całego świata do Brazylii spływały kondolencje. Sportowcy, kibice oraz kluby ustawiały w ramach solidarności na swoich kanałach społecznościowych herb Chapecoense na główne zdjęcie. Wcześniej poinformowano także o pomocy finansowej ze strony Paris Saint-Germain, jednak informacje te zdementowano. Wiadomo za to, że ekipa z miasta Chapeco została uznana mistrzem Copa Sudamericana (odpowiednik Ligi Europy), a inne kluby z Brazylii zgłosiły chęć oddania swoich zawodników, by klub mógł utrzymać się w lidze.

 

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: