Sport piłka nożna piłka nożna Medyk Konin wyeliminowany z Ligi Mistrzyń

Medyk Konin wyeliminowany z Ligi Mistrzyń

16.10.2014, godz. 10:08
Ewa Pajor Medyk Konin Piłka nożna kobiet

Piłkarki Medyka Konin odpadły z Ligi Mistrzyń na etapie 1/16 finału. Nasze zawodniczki roztrwoniły wysoką zaliczkę z pierwszego meczu i w rewanżu uległy Glasgow City.

Przed tygodniem Polki wygrały na własnym boisku 2:0 i z nadziejami jechały na mecz do Szkocji. Czyste konto w spotkaniu u siebie i dwie bramki zaliczki pozwalały z optymizmem zapatrywać się na ich awans do kolejnej fazy rozgrywek.

Serbia - Albania, czyli futbolowa wojna w Belgradzie [ZDJĘCIA]

O ile początek rewanżowego starcia z Glasgow City był dosyć wyrównany, tak z biegiem czasu przewagę zaczęły uzyskiwać gospodynie. Niecały kwadrans po zmianie stron bramkę zdobyła Joanne Love. W 77. minucie stan dwumeczu wyrównała Susan Fairlie.

Do rozstrzygnięcia losów tej rywalizacji potrzebna była dogrywka. W niej skuteczniej zagrały zawodniczki z Glasgow. Gola na wagę awansu strzeliła w 94. minucie Denise O'Sullivan.

Tym samym zawodniczki Medyka Konin nie wykorzystały szansy na historyczny awans do najlepszej szesnastki turnieju. Nigdy wcześniej żadna polska drużyna nie zagrała bowiem w 1/8 finału.

Glasgow City - Medyk 3-0 (0-0, 2-0)
Bramki: Love 59, Fairlie 77, O'Sullivan 94

Glasgow: Lee Alexander - Emma Black, Julie Nelson, Eilish McSorley (98 Cheryl McCulloch), Nicola Docherty - Denise O'Sullivan, Abbi Grant (46 Susan Fairlie), Joanne Love, Suzanne Lappin, Fiona Brown - Morgan Marlborough

Medyk: Anna Szymańska - Gabriela Grzywińska (68. Jagoda Szewczuk), Helena Hercigonja-Moulton, Radoslava Slavcheva, Katarzyna Konat - Aleksandra Sikora, Natalia Pakulska, Ewa Pajor, Patrycja Balcerzak, Sandra Żigic (81. Ewelina Kamczyk) - Anna Gawrońska.

Żółte kartki: Black, O'Sullivan, McSorley, Brown, Nelson - Pakulska, Szymańska

KLIKNIJ: Polub Gwizdek24.pl na Facebooku i bądź na bieżąco!

ZAPISZ SIĘ: Codzienne wiadomości Gwizdek24.pl na e-mail

autor: Andreas Nicolaides zobacz inne artykuły tego autora