SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport piłka nożna piłka nożna Michał Listkiewicz: Bardzo dobry policjant

Michał Listkiewicz: Bardzo dobry policjant

14.02.2017, godz. 02:00
Michał Listkiewicz stawia na finał Polska - Węgry podczas Euro 2016
foto: Super Express

Policjanci dzielą się na dobrych i złych, to klasyka seriali o stróżach prawa. Do pierwszej kategorii należy na pewno pułkownik Andrzej Kuczyński. Wspólnie z wiecznie młodym Andrzejem Strejlauem wymyślił i pięknie rozwinął - od 10 do 65 drużyn - halowy turniej piłkarski służb mundurowych. To policjanci, strażacy, komandosi, żołnierze, więziennicy, straż kolejowa i marszałkowska, agenci służb. Grają co roku o puchar im. Andrzeja Struja, dzielnego gliniarza zamordowanego po służbie na przystanku, gdy bronił przed bandziorami pasażerów tramwaju. Wielki szacun i nadzieja, że policjanci w Polsce będą uprawiali sport służbowo jak w Portugalii, a nie jako hobby.

W pewnym sensie prezes PZPN ma większą władzę niż premier. Bez jego zgody polski działacz nie znajdzie się w międzynarodowych strukturach, a polityk nie musi mieć akceptacji swojego rządu (casus Donalda Tuska).

Adam Małysz ostrzega i ja mu wierzę. W Polsce skacze na nartach tuzin ludzi reprezentujących dobry poziom. Za Stochem i kilkoma jego kolegami jest pustka. Popularność skoków nie przełożyła się niestety na ich masowość. Fatalnie też w naszym tenisie, po porażce z Bośnią znaleźliśmy się w lidze porównywalnej z piłkarską okręgówką. Na pocieszenie wieści ze sztabu Adama Nawałki. Przypadkowo trafiłem na zebranie jego sztabu, przypominało to konferencję w NASA przed odpaleniem rakiety na Księżyc, a nie barowe pogaduszki dawnych selekcjonerów Janusza i Franciszka. Nasz Księżyc całkiem niedaleko, w Rosji, a na imię mu mundial.

autor: Michał Listkiewicz zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: