SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna piłka nożna Michał Listkiewicz: Dwa teatry

Michał Listkiewicz: Dwa teatry

23.05.2017, godz. 02:00
Michał Listkiewicz stawia na finał Polska - Węgry podczas Euro 2016
foto: Super Express

Zdaniem jednych szef czeskiego futbolu zasługuje na pomnik, inni posłaliby go na szafot. Jego problemy z wymiarem sprawiedliwości wynikają z faktu, że lobbował w ministerstwie o większe środki na futbol. U nas nie ma takich problemów, gdyż budżet PZPN w żadnej mierze nie zależy od państwa. Sponsorów w bród, kibice wypełniają stadion na każdym meczu reprezentacji, zatem związkowa kasa pełna jak nigdy. Zdaniem zorganizowanych jak mało kto Niemców sztab naszej kadry to światowa czołówka profesjonalizmu i kultury pracy.

Poza sentymentem nic mnie już z PZPN nie łączy, więc ta ocena Bońkowej ekipy nie ma nic wspólnego z łubu dubu granym przez Jerzego Turka, trenera Jarząbka, w filmie "Miś". Po co tak świetnie funkcjonująca federacja miałaby sięgać po państwowy grosz i uzależniać się od politycznej koniunktury? Na Węgrzech, w Słowacji, Czechach czy Rosji państwo utrzymuje futbol, a wyniki takie sobie. Dobrze, że wybraliśmy model angielsko-niemiecki.

Państwowa kroplówka dla teatrów to inna kwestia, zresztą bezdyskusyjna. Żaden przybytek Melpomeny nie utrzyma się bez takiego wsparcia, choć bilety teatralne drogie jak cholera, zakłady pracy nie dopłacają widzom jak w PRL. A jednak powinny być granice hucpy za pieniądze podatników. Promowanie pornografii, obrażanie uczuć religijnych i patriotycznych, kastrowanie dzieł klasyków powinno się dziać za własną kasę chorobliwie ambitnego reżysera i jego wyznawców. Moja śp. mama reżyserowała sztuki tak, jak je autor napisał. Współcześni inscenizatorzy kastrują piękne dzieła na potęgę i wmawiają nam, że to prawdziwa Zapolska, Mickiewicz czy Reymont. Za nasze pieniądze szkodzą polskiej kulturze i pracują na Nagrodę Nobla. Z głupoty.

autor: Michał Listkiewicz zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: