SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna piłka nożna Michał Listkiewicz: Żulia polityczna

Michał Listkiewicz: Żulia polityczna

24.07.2017, godz. 02:00
Michał Listkiewicz, Zbigniew Boniek
Michał Listkiewicz, Zbigniew Boniek foto: CYFRASPORT

Dożyliśmy czasów, w których znalezienie autorytetu, człowieka godnego szacunku wśród tych z pierwszych stron gazet, graniczy z cudem. Politycy maści wszelakiej skompromitowali się doszczętnie knajackim językiem, napadami agresji, pogardą dla milionów ciężko harujących Polaków.

Na szczęście w środowisku sportowym są ludzie, których można stawiać za wzór. Trenerzy Andrzejowie Strejlau i Zamilski, Antoni Piechniczek, Adam Nawałka do nich należą. Posługują się piękną, nieznaną ministrom polszczyzną, ich życie dowodzi dobrego wychowania, oczytania, kultury, uczciwości. Nie zgadzam się na władzę mówiącą plugawym językiem, na posłanki zachowujące się jak kurtyzany, na opozycję kablującą za granicę, na protestujących zachowujących się jak po zażyciu psychotropów, na tuzy kultury depczące normy. Wszystkich ich kieruję na korepetycje do wspomnianych trenerów oraz prezesów PKOL i PZPN, ojca Tour de Pologne Czesława Langa, profesora Kajetana Hądzelka, ludzi z innej ligi niż ta prezentowana nam codziennie w programach typu gadające głowy.

Jerzy Janowicz łaskawie zgadza się na rozważenie powrotu do reprezentacji Polski. A niech sobie wraca do drewnianej szopy, w której ponoć trenował. Mam już dość much w nosie kapryśnego łodzianina, jego ciągłych przypływów i odpływów. Polska i tak nie wygra Pucharu Davisa, bo Radwańskiej i Janowiczowi nie bardzo się chce, a inni - poza Kubotem - nie potrafią. Łukasz to pracuś, jego ojciec Janusz solidnie sprawował się jako piłkarz i trener, a młodego dobrze wychował. Minister Witold Bańka pogroził palcem związkom sportowym. Oby z lepszym skutkiem niż jego poprzednicy podobnej proweniencji politycznej panowie Dębski i Lipiec. 

autor: Michał Listkiewicz zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: