SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna piłka nożna Mistrzynie świata w piłce nożnej gorsze od piętnastolatków

Mistrzynie świata w piłce nożnej gorsze od piętnastolatków

04.04.2017, godz. 18:37
Carli Lloyd, reprezentacja USA, Stany Zjednoczone, piłka nożna
foto: EAST NEWS

Reprezentacja Stanów Zjednoczonych w piłce nożnej kobiet jest bardzo popularna wśród Amerykanów. Zawodniczki sprawiają, że na mecze przychodzi systematycznie komplet publiczności. Kibice mogą być jednak nieco zmartwieni formą obecnych mistrzyń świata. Przegrały one bowiem z drużyną złożoną z piętnastolatków!

Pogromcy Amerykanek to chłopcy z klubu FC Dallas. W towarzyskim spotkaniu juniorska drużyna pokonała reprezentantki Stanów Zjednoczonych aż 5:2. To dość niepokojący symptom przed kwietniowymi sparingami kadry USA. Zawodniczki zza oceanu zagrają dwukrotnie z reprezentacją Rosji, a dwa miesiące później wybiegną na murawę naprzeciw Norweżek.

Reprezentacja Stanów Zjednoczonych kobiet to jedna z najbardziej utytułowanych drużyn płci pięknej na świecie. To one wygrały pierwszy mundial w 1991 roku i to one triumfowały w ostatnich mistrzostwach globu przed dwoma laty. Na koncie mają jeszcze jedno złoto w światowym czempionacie, jedno srebro i trzy brązy w imprezie tej rangi. Amerykanki świetnie radziły sobie także na igrzyskach olimpijskich. W latach 1996, 2004, 2008 i 2012 wygrywały ten turniej, a w 2000 roku skończyły na drugim miejscu. W Rio de Janeiro odpadły w ćwierćfinale.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: