SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna piłka nożna Mourinho: Bayern żeruje na Borussii! Był Lewandowski, Goetze...

Mourinho: Bayern żeruje na Borussii! Był Lewandowski, Goetze...

22.03.2017, godz. 17:02
Jose Mourinho
Jose Mourinho foto: EAST NEWS

Jose Mourinho rzadko udziela ekskluzywnych wywiadów, ale gdy to robi, zawsze mówi bez ogródek. Tym razem zabrał się za Bayern Monachium, który jego zdaniem ma bardzo ułatwione zadanie, a wygrywa dzięki podkradaniu piłkarzy Borussii, takich jak Robert Lewandowski.

W wywiadzie dla "France Football" Mourinho wyjawił, jak i dlaczego jego zdaniem Bayern rok w rok wygrywa mistrzostwo Niemiec. Ostro skrytykował klub z Monachium, który nie dość, że ma najsilniejszą pozycję w kraju na rynku transferowym, to jeszcze grabi największego rywala w Bundeslidze z najlepszych piłkarzy.

- Wiecie kiedy Bayern wygrywa mistrzostwo? Wtedy, gdy przed sezonem zabiera piłkarza Borussii Dortmund. Najpierw był Mario Goetze, potem Robert Lewandowski, a teraz Mats Hummels - mówił Portugalczyk i dodał, że w Anglii kluby mają o wiele trudniej. Na Wyspach nie ma monachijskiego monopolu, który występuje w Niemczech.

- W Anglii rynek jest otwarty dla wszystkich. Żadna drużyna, bez względu na to czy to Liverpool, Manchester City, czy też United, nie może ciągle dominować. Siła rozkłada się na kilka zespołów - komentował Mourinho.

autor: Piotr Kupisz zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: