SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna piłka nożna Nagroda dla najlepszego młodego piłkarza w Belgii? WÓDKA!

Nagroda dla najlepszego młodego piłkarza w Belgii? WÓDKA!

24.05.2017, godz. 14:30
Landry Dimata z butelką wódki
Landry Dimata z butelką wódki foto: Twitter

Landry Dimata ma za sobą bardzo udany sezon w lidze belgijskiej. Jest najskuteczniejszym graczem zespołu KV Oostende, który właśnie dzięki strzelanym przez niego bramkom ma szansę wywalczyć przepustkę do europejskich pucharów. Dimata został doceniony, bo uznano go najlepszym młodym piłkarzem ostatnich rozgrywek w Jupiler League. W nagrodę od sponsora otrzymał.... butelkę wódki.

Napastnik Oostende dopiero we wrześniu skończy 20 lat. Belg urodzony w Demokratycznej Republice Konga. To dopiero jego pierwszy sezon w lidze belgijskiej i od razu bardzo owocny. Rozegrał 29 meczów, strzelił 12 goli. To obiecujący dorobek, jak na nowicjusza, który pozwala mu z optymizmem patrzeć w przyszłość.

Dimata może czuć się dowartościowany, bo został wyróżniony tytułem dla najlepszego młodego piłkarza sezonu 2016/17 ligi belgijskiej. Dostał statuetkę, a dodatkowo sponsor nagrody wręczył mu czterolitrową butelkę wódki. Film z przekazania zamieścił na Twitterze klub Oostende dodając, że Landry Dimata jest abstynentem.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: