SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport piłka nożna piłka nożna Napoli znalazło następcę Milika? Niechciany kapitan ma być lekiem na problemy

Napoli znalazło następcę Milika? Niechciany kapitan ma być lekiem na problemy

18.10.2016, godz. 10:44
Mauro Icardi posadzi Milika na ławce?
foto: Eastnews

Po tym jak okazało się, że kontuzja Arkadiusza Milika jest bardzo poważna, Napoli znalazło się w trudnej sytuacji. W drużynie brakuje równorzędnego zastępcy Polaka i zespół może mieć poważne problemy ze strzelaniem goli. Jednym z pomysłów na załatanie dziury jest sprowadzenie zimą Mauro Icardiego, który ostatnio mocno poróżnił się z kibicami Interu Mediolan.

Arkadiusz Milik kontuzji więzadeł w kolanie doznał podczas meczu eliminacji mistrzostw świata, w którym Polska mierzyła się z Danią. Od razu po zakończeniu spotkania snajper przeszedł badania, których diagnoza brzmiała jak wyrok. Napastnik będzie musiał pauzować od czterech do sześciu miesięcy. Mimo, że Napoli otrzyma pieniądze z FIFA za absencję swojego strzelca wyborowego, to drużyna i tak będzie cierpiała. Milik świetnie wkomponował się bowiem w zespół i był gwarancją przynajmniej kilkunastu goli. Pod jego nieobecność w ekipie brakuje równorzędnego następcy.

W Neapolu widzą tylko dwa wyjścia w zaistniałej sytuacji. Pierwsze przewiduje ściągnięcie piłkarza bez ważnego kontraktu. Mówi się między innymi o Miroslavie Klose czy Dimitarze Berbatovie. Drugie, bardziej realne to przeczekanie do zimy i wtedy pozyskanie wartościowego zawodnika. Faworytem trenerów i władz Napoli wydaje się być Mauro Icardi. Kapitan Interu Mediolan pokłócił się ostatnio ze wszystkimi w klubie i prawdopodobnie chętnie przyjąłby ofertę przeprowadzki. Poszło o autobiografię piłkarza, w której niepochlebnie wyraził się o fanach mediolańskiej drużyny i stwierdził, że wszyscy oni zostaliby pobici przez stu argentyńskich kryminalistów.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: