SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna piłka nożna Korzystał ze ściąg, obronił dwa karne i został bohaterem [WIDEO]

Korzystał ze ściąg, obronił dwa karne i został bohaterem [WIDEO]

28.06.2017, godz. 18:19
Julian Pollersbeck, Anglia - Niemcy, Euro U-21
Bramkarz reprezentacji Niemiec Julian Pollersbeck na Euro U-21. foto: EAST NEWS

Tuż przed serią rzutów karnych Julian Pollersbeck otrzymał od swojego sztabu szkoleniowego notatki. Podczas strzałów spoglądał w nie, żeby znaleźć sposób na angielskich strzelców. Obronił dwie jedenastki i został bohaterem reprezentacji Niemiec, wprowadzając ją do finału mistrzostw Europy do lat 21.

W regulaminowym czasie gry było 2:2. W dogrywce żadna z drużyn nie zdobyła gola i do rozstrzygnięcia półfinału Anglia - Niemcy potrzebne były rzuty karne.

W takich momentach oczy zwrócone są na bramkarzy, bo zwykle to oni stają się bohaterami serii jedenastek. Z jednej strony stał pewny siebie Jordan Pickford - świeżo upieczony bramkarz Evertonu, który na tej imprezie obronił już rzut karny wykonywany przez Szweda Linusa Wahlqvista. Z drugiej strony niemiecki bramkarz Julian Pollersbeck - na co dzień broniący w drugoligowym 1. FC Kaiserslautern, a przed decydującym momentem meczu wyglądający na nieco przerażonego.

Do tego drugiego po dogrywce podbiegł członek sztabu szkoleniowego reprezentacji Niemiec i wręczył mu karteczkę. Pollersbeck spojrzał i ukrył ją pod getrą. Później zerkał na nią przed rzutami karnymi, które miał bronić. Zapewne na ściądze miał wypisane preferencje poszczególnych angielskich piłkarzy: gdzie strzelają, jak? Ostatecznie Pollersbeck obronił dwa z pięciu rzutów karnych i utonął w objęciach kolegów. Został bohaterem batalii o finał.

Tylko można przypuszczać, na ile ściąga pomogła niemieckiemu bramkarzowi? Przy wszystkich strzałach rzucił się on w swój prawy róg. Czy tak wynikało z tajnych notatek, czy może zastosował częstą taktykę bramkarzy, którzy obierają sobie jeden róg?

 

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: