Sport piłka nożna piłka nożna Niesamowity Nikolić! To już jego trzynasty gol w MLS [WIDEO]

Niesamowity Nikolić! To już jego trzynasty gol w MLS [WIDEO]

18.06.2017, godz. 16:15
Nemanja Nikolić
Nemanja Nikolić (w środku) foto: EAST NEWS

Już chyba nikt nie ma wątpliwości, że ten transfer to był najlepszy ruch ze strony Chicago Fire. Napastnik Nemanja Nikolić znów strzelił gola dla "Strażaków", którzy pokonali na wyjeździe 2:1 New England Revolution. To jego bramka numer 13 w 16 występie! Nikolić jest najlepszym strzelcem w lidze amerykańskiej.

Reprezentant Węgier zachwyca regularnością. W wygranym 2:1 spotkaniu ligowym z New England trafił do siatki w 18. minucie. Amerykańskiego bramkarza Cody'ego Croppera pokonał dopiero za drugim razem. Nikolić miał udział także przy drugiej bramce w 61. minucie. To on zagrał do strzelca bramki Luisa Solignaca. Jednak asysta została zapisana na konto Michaela de Leeuwa, który dotknął piłkę. Popisy Nikolicia obserwowało na Gillette Stadium blisko 22 tysięcy widzów.

Był gwiazdor Legii był usatysfakcjonowany wygraną. Na Facebooku napisał: "Kolejne wielkie zwycięstwo, fantastyczny występ zespołu, każdy gracz Fire dał wszystko, co mógł! Mam gola, moja szczęśliwa 13". W klasyfikacji najlepszych strzelców za jego plecami są Meksykanin Erick Torres (Houston Dynamo) i słynny Hiszpan David Villa (New Jork City), którzy mają w dorobku po 10 goli. Dzięki skuteczności Nikolicia Chicago Fire zajmuje pozycję wicelidera w Konferencji Wschodniej. Na czele wciąż Toronto, które wyprzedza "Strażaków" o punkt. 25 czerwca zagrają u siebie z Orlando City.