SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna piłka nożna Niesamowity obrazek! Chrześcijanin, muzułmanin i buddysta wspólnie świętowali zdobycie gola

Niesamowity obrazek! Chrześcijanin, muzułmanin i buddysta wspólnie świętowali zdobycie gola

13.06.2017, godz. 15:16
Gol, bramka, piłka nożna
foto: gwizdek24.pl

Ten obrazek jest najlepszym dowodem na to, że różnice kulturowe, religijne, czy polityczne mogą nie mieć w sporcie żadnego znaczenia. Piłka nożna łączy absolutnie wszystkich. W jednym z meczów ligi indonezyjskiej za strzelenie gola dziękowało trzech piłkarzy. Każdy z nich jest wyznawcą innej religii, każdy modli się inaczej, każdy do innego boga. Są jednak jedną drużyną i różnice nie mają dla nich żadnego znaczenia.

Mecz Perseru Serui - Bali United na długo pozostanie w pamięci kibiców piłki nożnej. Wszystko dzięki jednemu zdjęciu. Na nim piłkarze drużyny gości dziękują za zdobycie gola. Ngurah Nanak, Mitfahul Hamdi i Yabes Malaifani zdecydowali się modlitwą celebrować bramkę. Każdy z tych trzech indonezyjskich piłkarzy wierzy w innego boga i w inny sposób się modli. Jeden z nich jest chrześcijaninem, drugi wyznawcą islamu, a trzeci buddystą. Niesamowite zdjęcie pokazuje, jak trzy różne światy, postawy i wiary potrafią współpracować w ramach jednego zespołu, zostawiając na boku to co ich różni i dzieli.

Spotkanie Perseru Serui - Bali United zakończyło się wynikiem 1:3. To, co zostanie jednak z niego zapamiętane, to to niesamowite zdjęcie, które dobitnie pokazuje, że sport ma magiczną moc. Potrafi jednoczyć i zbliżać.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: