Sport piłka nożna piłka nożna Nikolić nie przestaje strzelać w MLS. Teraz trafił z Los Angeles Galaxy [WIDEO]

Nikolić nie przestaje strzelać w MLS. Teraz trafił z Los Angeles Galaxy [WIDEO]

07.05.2017, godz. 14:38
Nemanja Nikolić, Chicago Fire

Nemanja Nikolić ponownie został bohaterem Chicago Fire. Napastnik reprezentancji Węgier idealnie odnalazł się w amerykańskiej lidze. Jest wyjątkowo skuteczny w MLS. Teraz Nikolić strzelił gola dla drużyny "Strażaków" w remisowym 2:2 meczu wyjazdowym z Los Angeles Galaxy. To już jego szósta bramka w dziewiątym spotkaniu w barwach ekipy z Chicago.

Właśnie takiego snajpera jak Nikolić potrzebował trener Chicago Fire Veljko Paunović. Miał nosa ściągając go do Stanów Zjednoczonych, bo na starcie sezonu były napastnik Legii Warszawa imponuje skutecznością. Mecz wyjazdowy z Los Ageles Galaxy znakomcie ułożył się dla "Strażaków". W 13. minucie David Accam wykorzystał rzut karny, a trzy minuty później na 2:0 podwyższył właśnie Nikolić. Asystę zaliczył Accam. Jednak po przerwie gospodarze zdołali doprowadzić do remisu. Bramki dla LA Galaxy zdobyli: Daniel Steres w 56. minucie i Giovani dos Santos w 65. minucie.

Na profilu na Facebooku reprezentant Węgier napisał: "Niestety, zwycięstwo wymknęło nam się z rąk. Wracamy z Los Angeles z jednym punktem. W pierwszej połowie graliśmy dobrze". Jeśli Nikolić utrzyma formę strzelecką w dalszej fazie sezonu to może także w USA powalczy o koronę króla strzelców. Na razie trzy razy był najlepszym strzelcem na Węgrzech i raz Polsce. W MLS liderami, z dorobkiem 7 goli, są: Amerykanin Charles Sapong (Philadelphia Union) i Meksykanin Erick Torres (Houston Dynamo). Po 9. kolejkach Chicago Fire zajmuje 6. miejsce w Konferencji Wschodniej, które zapewnia przepustkę do fazy play off. Teraz "Strażacy" najbliższe dwa mecze zagrają na własnym stadionie. 14 maja ich rywalem będzie Seattle Sounders, a cztery dni później Colorado Rapids.