SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna piłka nożna Nikolić podbija Amerykę po opuszczeniu Legii. Został piłkarzem miesiąca

Nikolić podbija Amerykę po opuszczeniu Legii. Został piłkarzem miesiąca

06.06.2017, godz. 09:48
Nemanja Nikolić
Nemanja Nikolić (w środku) foto: EAST NEWS

Legia Warszawa tęskni za Nemanją Nikoliciem. Węgier strzelał jak maszyna dla drużyny mistrza Polski, a teraz pokazuje swoje ofensywne walory w amerykańskiej MLS. Znakomicie wprowadził się do drużny Chicago Fire. Zdobywa bramkę za bramką, a w maju został nawet wybrany najlepszym piłkarzem miesiąca. Nikolić zdeklasował konkurencję.

Legia Warszawa w styczniu 2017 roku sprzedała Nemanję Nikolicia do Chicago Fire. Od tego czasu brakuje w ekipie mistrza Polski napastnika z prawdziwego zdarzenia. Zimą z klubem pożegnał się również Aleksandar Prijović, a sprowadzeni w ich miejsce Danil Chukwu oraz Tomas Necid zawiedli na całej linii. Mistrzostwo Polski Legia musiała obronić w wyjątkowym stylu - grając przeważnie bez napastnika. Latem klub z Łazienkowskiej musi się postarać, aby do drużyny znów trafił snajper pokroju Nikolicia.

Węgier to typowy łowca bramek. Nie haruje na boisku jak inni, ale gdy trzeba, to robi swoje. Potrafi na kilku metrach zgubić obrońcę i z łatwością pokonać bramkarza. Swoje wielkie umiejętności prezentuje w MLS. W maju nie miał sobie równych. W minionym miesiącu strzelił aż sześć goli i miał jedną asystę, za co został nagrodzony przez amerykańskich dziennikarzy. Dzięki niemu Chicago Fire zanotowało passę czterech kolejnych zwycięstw. Jeśli Nikolić dalej będzie tak strzelał, to z łatwością zostanie królem strzelców MLS. Na razie jest najlepszym snajperem ligi z 11 trafieniami na koncie.

Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: