SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna piłka nożna O krok od tragedii! W Argentynie kibice spadali z trybuny, są ranni [WIDEO]

O krok od tragedii! W Argentynie kibice spadali z trybuny, są ranni [WIDEO]

12.03.2017, godz. 11:21
Kibice Boca Juniors
foto: Facebook

Do mrążących krew w żyłach scen doszło podczas meczu ligi argentyńskiej między Banfield a Boca Juniors. Ekipa z Buenos Aires przewodzi tabeli ligowej, a na jej wyjazdowe spotkania udają się tłumy wiernych fanów. Niestety, tym razem ich radość po strzeleniu gola przez pupili mogła okazać się tragiczna w skutkach. Fani zaczęli spadać z trybuny i kilku z nich zostało rannych.

Argentyńska liga dopiero wróciła do gry po przerwie. W pierwszym meczu w 2017 roku lider tabeli Boca Juniors Buenos Aires wygrał na wyjeździe z trudnym przeciwnikiem Banfield 2:0. Oba gole dla zwycięzców strzelił Dario Benedetto. Nie spodziewał się jednak, że jego trafienia mogą doprowadzić do tragedii. Po pierwszej bramce kibice gości tak mocno cieszyli się, że wpadali na siebie i nieomal się tratowali.

Powstało istne ludzkie domino. Każdy fan napierał, by znaleźć się jak najbliżej boiska. W pewnym momencie niektórzy nie mieli czym oddychać. Rannych w wyniku zajścia zostało osiem osób. Na szczęście nikt nie przypłacił go życiem.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: