SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna piłka nożna Ocalały piłkarz Chapecoense wrócił na boisko! Wzruszający moment w Porto Alegre

Ocalały piłkarz Chapecoense wrócił na boisko! Wzruszający moment w Porto Alegre

22.12.2016, godz. 20:16
Alan Ruschel przeżył katastrofę samolotu Chapecoense
Alan Ruschel przeżył katastrofę samolotu Chapecoense foto: EAST NEWS

Alan Ruschel to jeden z trzech graczy Chapecoense ocalałych w katastrofie boliwijskiego samolotu. Po prawie miesiącu rehabilitacji wrócił dziś na boisko, aby uczcić pamięć o swoich kolegach i rozpocząć charytatywny mecz dawnych gwiazd południowoamerykańskiego futbolu. Zobacz tę chwytającą za serce scenę ze stadionu w Porto Alegre...

Stadion Beira Rio w Porto Alegre przywitał wyjątkowego gościa. Mecz charytatywny byłych gwiazd południowoamerykańskiej piłki symbolicznie zaczął Alan Ruschel, zawodnik pogrążonego w żałobie Chapecoense. Ocalały wniósł ze sobą koszulki dwóch kolegów, którzy również przeżyli katastrofę - Neto oraz Jaksona Follmanna.

Piłkarz Chapecoense ma za sobą tragiczny miesiąc. Katastrofa samolotu, utrata najbliższych przyjaciół i kilkudniowa amnezja to tylko telegraficzny skrót tego, co przeżył. Młody zawodnik kilka dni temu wyszedł ze szpitala i wrócił do sprawności fizycznej, lecz jego psychikę czeka jeszcze długa i ciężka walka.

Łzy, emocje i owacje na stojąco - tak wyglądało powitanie bohatera. Cały stadion jeszcze raz uczcił pamięć 71 ofiar, które tak jak oni kochali piłkę całym sercem.

tagi: Chapecoense
autor: Łukasz Biernacki zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: