SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna piłka nożna Oświadczenie Lewandowskich ws. fałszywej akcji charytatywnej: Nie przestaniemy pomagać

Oświadczenie Lewandowskich ws. fałszywej akcji charytatywnej: Nie przestaniemy pomagać

11.07.2017, godz. 10:36
Anna i Robert Lewandowscy życzenia
Anna i Robert Lewandowscy życzenia foto: Instagram

Robert Lewandowski i jego żona Ania znani są z dobrego serca. Najlepszy polski piłkarz nie może narzekać na zarobki, o czym w swoim videoblogu opowiedział Piotr Koźmiński, ale wypłat nie zostawia tylko dla siebie i rodziny. Bardzo chętnie dzieli się nimi także z potrzebującymi. Niedawno jednak padł ofiarą oszusta i wspomógł fałszywą akcję charytatywną. Teraz wraz z małżonką kapitan kadry wydał oświadczenie.

Ania i Robert Lewandowscy zostali oszukani przez niejakiego Michała S. Zorganizował on w Internecie zbiórkę na rzecz ciężko chorego Antosia Rudzkiego. Najsłynniejsze małżeństwo polskiego sportu zostało poruszone na tyle, że przekazało aż 100 tysięcy złotych na leczenie chłopca. W ślad za parą poszli inni znani Polacy. Problem w tym, że cała akcja okazała się fałszywa. Gdy prawda wyszła na jaw, organizator przeprosił za pośrednictwem Facebooka i zobowiązał się do oddania wpłat. Najprawdopodobniej nie uniknie jednak kary - sprawę bada już prokuratura.

Robert Lewandowski OSZUKANY! Zapłacił 100 tysięcy złotych na zmyśloną akcję

Państwo Lewandowscy znani są z dobrego serca. W oświadczeniu wysłanym do mediów zapewnili, że nie przestaną wspierać potrzebujących. "Środki zostały zwrócone przez Organizatora akcji i zostaną przez nas ponownie przeznaczone na inny cel charytatywny. Pomaganie innym jest dla nas bardzo ważną wartością i pomimo tego zdarzenia, nie przestaniemy wspierać organizacji charytatywnych, osób potrzebujących i akcji prospołecznych" - napisał kapitan reprezentacji Polski wraz z małżonką.

Katarzyna Zielińska i Robert Lewandowski chcieli pomóc, a zbierali pieniądze dla oszusta!

Małżeństwo ma również nadzieję, że pozostali dobrzy ludzie zaangażowani w akcję również nie stracą na oszustwie. "W związku z informacjami, jakie pojawiły się w internecie na temat akcji charytatywnej pn. <<Boję się ciemności>>, która odbywała się na portalu zrzutka.pl, w której wzięliśmy udział, chcielibyśmy poinformować, że podobnie jak wszyscy zaangażowani darczyńcy zostaliśmy wprowadzeni w błąd. Jednocześnie jesteśmy przekonani, że sprawa wyjaśni się z pozytywnym skutkiem dla wszystkich zaangażowanych i nikt ze wspierających inicjatywę nie zniechęci się do dalszego pomagania potrzebującym" - napisano.

Źródło: X-NEWS
autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: