SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna piłka nożna Paolo Maldini wraca do reprezentacji Włoch!

Paolo Maldini wraca do reprezentacji Włoch!

31.05.2017, godz. 12:31
Paolo Maldini
Paolo Maldini foto: EAST NEWS

Paolo Maldini to postać, której kibicom piłkarskim nie trzeba przedstawiać. Włoch jest legendą AC Milan i reprezentacji swojego kraju. Choć karierę zakończył już kilka lat temu, to postanowił zostać w piłce. Federacja z Półwyspu Apenińskiego zaproponowała 48-latkowi objęcie funkcji dyrektora sportowego kadry. Maldini ofertę przyjął i już niedługo ma dołączyć do sztabu Giampiero Ventury.

Paolo Maldini to żyjąca legenda włoskiego futbolu. Swoją karierę zakończył dopiero w wieku 41 lat. Wcześniej stanowił o sile AC Milan. Po tym, jak zawiesił buty na kołku, klub postanowił, że koszulka z numerem "3" (z takim występował Maldini) zostanie zastrzeżona. Jedyną osobą, która może nosić taki trykot będzie syn klubowej ikony, o ile zdecyduje się na grę w piłkę w tej drużynie. Bardzo możliwe, że tak się stanie, ponieważ Paolo pasję do futbolu również odziedziczył po ojcu. Cesare Maldini był nie tylko wybitnym piłkarzem, lecz także selekcjonerem reprezentacji Włoch.

Portal football-italia.net poinformował, że już niedługo Paolo Maldini wróci do reprezentacji. Oczywiście nie w roli piłkarza, ale dyrektora sportowego kadry. Na stanowisku ma zastąpić Lele Orialiego, który wróci do pracy w Interze Mediolan. Oficjalnie nominacji dla 48-latka nikt jeszcze nie potwierdził, ale prezydent federacji zapewnił, że już niedługo się to zmieni. Carlo Tavecchio zapowiedział, że do roszady dojdzie po zakończeniu mistrzostw Europy do lat 21 i Maldini dołączy do sztabu Giampiero Ventury.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: