SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna piłka nożna Paul Pogba wziął udział w pielgrzymce do Mekki. Tak rozpoczął ramadan [ZDJĘCIE]

Paul Pogba wziął udział w pielgrzymce do Mekki. Tak rozpoczął ramadan [ZDJĘCIE]

29.05.2017, godz. 13:49
Manchester United, Paul Pogba
foto: EAST NEWS

Pielgrzymka do Mekki jest obowiązkiem każdego muzułmanina. Wyznawcy Allaha muszą przynajmniej raz w życiu udać się do świętego miejsca. Twarde reguły obejmują także znane osobistości. Paul Pogba w sieci pochwalił się zdjęciami z Mekki. Właśnie tam gwiazdor Manchesteru United i reprezentacji Francji rozpoczął ramadan - post muzułmanów.

Paul Pogba długo nie świętował zwycięstwa swojego Manchesteru United w Lidze Europy. Po zaledwie kilku dniach rozpoczął się muzułmański post - ramadan. W tym roku 24-latek postanowił wyjątkowo spędzić początek tego wyjątkowego czasu. Udał się na pielgrzymkę do Mekki. Na portalach społecznościowych znalazły się zdjęcia Francuza na tle Al-Kaby. To relikwiarz, który znajduje się w świętym meczecie.

Wygląda więc na to, że Pogba spełnił obowiązek, który na muzułmanów narzuca religia. Każdy wyznawca islamu przynajmniej raz w życiu musi odbyć pielgrzymkę nazywaną hadż. Kończy się ona właśnie przy Al-Kabie. "Najpiękniejsza rzecz, jaką widziałem w życiu" - napisał piłkarz, który zamienił drogie ubrania na skromny biały strój.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: