SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna piłka nożna Gwiazda Serie A przeciwko wojnie w Syrii. Poszedł w ślady Francesco Tottiego

Gwiazda Serie A przeciwko wojnie w Syrii. Poszedł w ślady Francesco Tottiego

10.04.2017, godz. 13:03
Paulo Dybala, Juventus Turyn
foto: EAST NEWS

Francesco Totti i Paulo Dybala przyłączyli się do akcji protestacyjnej przeciwko działaniom zbrojnym w Syrii. Piłkarze opublikowali na Twitterze posty, zawierające frazę „Every child is my child”, czyli „Każde dziecko jest moim dzieckiem”. Protestujący chcą zwrócić uwagę na tragedię, jaka dotyka każdego dnia ludność cywilną na terenie działań zbrojnych.

W sobotę na Twitterze Paulo Dybala zamieścił fotografię, na której prezentuje białą koszulkę z napisem „Każde dziecko jest moim dzieckiem”. Gest ten był odpowiedzią na wydarzenia piątkowe, kiedy Stany Zjednoczone zbombardowały bazę wojskową żołnierzy syryjskich. Była to odpowiedź na atak chemiczny Baszszara al-Asada wymierzony w ludność cywilną.

Argentyński piłkarz dołączył tym samym do ruchu pokojowego, który domaga się zaprzestania działań zbrojnych w tej części kraju i przestępstw wojennych w ogóle. Dwa dni przed zawodnikiem Juventusu na podobną publikację zdobył się Francesco Totti, nagrywając krótki film. Legenda AS Roma trzyma na nim kartkę z charakterystycznym napisem.

autor: Dominik Kania zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: