SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna piłka nożna Paulo Dybala ustrzelił Barcelonę. Pięć lat temu mógł grać dla Polski!

Paulo Dybala ustrzelił Barcelonę. Pięć lat temu mógł grać dla Polski!

12.04.2017, godz. 13:00
Paulo Dybala
Paulo Dybala foto: EAST NEWS

Paulo Dybala strzelił dwa gole w ćwierćfinałowym meczu Ligi Mistrzów Juventusu z Barceloną (3:0) i sprawił, że jego ekipa ma awans na wyciągnięcie ręki. 23-latek jest reprezentantem Argentyny, ale ponad pięć lat temu mógł wybrać grę dla Polski! Jakie powiązania z naszym krajem ma Dybala?

Paulo Dybala to wielki talent, być może na miarę Leo Messiego. On sam podkreśla w wywiadach, że nie chce być do niego porównywany. Ma własny, wyjątkowy styl i pragnie zapracować na swoje nazwisko, które, co ciekawe, ma polskie korzenie. Dziadek Dybali, Bolesław, pochodził z Kraśniowa w województwie świętokrzyskim. Polskę opuścił podczas II wojny światowej. Udał się do Argentyny.

Maciej Chorążyk, który zajmuje się wyszukiwaniem talentów z polskimi korzeniami, skorzystał z okazji i podczas gdy wszyscy zachwycali się Dybalą po meczu z Barceloną, on pokazał wycinek rozmowy z młodym piłkarzem. W grudniu 2011 roku napisał do Dybali, czy byłby zainteresowany grą w reprezentacji Polski. Wtedy chodziło oczywiście o kadrę młodzieżową.

W styczniu 2012 roku zawodnik odpisał: "Nie teraz! Bardziej interesuje mnie gra w reprezentacji Argentyny, dziękuję bardzo.". Dybala spełnił swoje marzenie i dostał się do dorosłej drużyny Albicelestes. W kadrze zagrał sześć spotkań.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: