SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna piłka nożna Paweł Zarzeczny pośmiertnie odznaczony przez prezydenta Andrzeja Dudę

Paweł Zarzeczny pośmiertnie odznaczony przez prezydenta Andrzeja Dudę

30.03.2017, godz. 16:47
Paweł Zarzeczny
Paweł Zarzeczny foto: Super Express

Paweł Zarzeczny zmarł niespodziewanie w sobotę 25 marca na zawał serca. Wybitny, choć mocno kontrowersyjny dziennikarz sportowy, został pośmiertnie odznaczony przez prezydenta Andrzeja Dudę. Uhonorowano go Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

O tym, że Paweł Zarzeczny zostanie uhonorowany przez prezydenta Andrzeja Dudę, poinformował Krzysztof Stanowski z weszlo.com. Zarzeczny współpracował z tym portalem, ale w swojej bogatej karierze współtworzył wiele dziennikarskich projektów. Był chociażby zastępcą redaktora naczelnego "Przeglądu Sportowego", pracował w "Piłce Nożnej", pisał także felietony dla "Polska The Times".

Za życia nie wszyscy uważali go za wybitnego dziennikarza, ze względu na jego styl, mocne i dosadne komentarze, często uważane za kontrowersyjne, ale nikt nie może zaprzeczyć, że przez ostatnie lata próżno szukać barwniejszej postaci w dziennikarstwie, którą bez przeszkód można nazwać legendą.

Na jego pogrzebie, który odbędzie się w piątek 31 marca, mają być tłumy. Podczas uroczystości zostanie pięknie uhonorowany. Jak poinformowała kancelaria prezydenta RP, nadano mu Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski. Oficjalnie zostanie odznaczony podczas piątkowej uroczystości pogrzebowej.

autor: Piotr Kupisz zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: