SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna piłka nożna Piłka przyleciała z... nieba. Niesamowity pokaz przed meczem Pucharu Portugalii

Piłka przyleciała z... nieba. Niesamowity pokaz przed meczem Pucharu Portugalii

30.05.2017, godz. 13:00
Niezwykły pokaz przed finałem Pucharu Portugalii
foto: YouTube

Dosłownie kosmiczny początek miał finał Pucharu Portugalii pomiędzy Benfiką Lizbona a Vitorią Guimaraes. Tuż przed rozgrywanym na zabytkowym obiekcie Estadio Nacional do Jamor spotkaniem na stadion wleciał... mężczyzna na dronie, który dostarczył sędziemu piłkę niezbędną do rozpoczęcia rywalizacji.

Finały Pucharu Portugalii od lat rozgrywane są na zabytkowym już stadionie Estadio Nacional do Jamor. W tym roku nie było inaczej, a o trofeum zmierzyły się Benfica Lizbona i Vitoria Guimaraes. Zespół ze stolicy Portugalii wygrał to spotkanie 2:1 i skompletował dublet, ale nie o triumfie podopieczny Rui Vitorii mówiło się najwięcej.

Podziw kibiców wzbudził bowiem niezwykły pokaz sprzed samego meczu. W pewnym momencie nad obiektem w Oeiras pojawił się... mężczyzna na dronie wyglądającym jak latająca deskorolka! Zrobił okrążenie nad murawą, po czym delikatnie wylądował na ziemi. I okazało się, że pod pachą trzymał piłkę, którą za moment mieli zagrać piłkarze.

Arbiter przejął od niego futbolówkę, a człowiek-dron odleciał w swoją stronę. Trzeba przyznać, że Portugalczycy z przytupem potrafią wpleść elementy technologii do sportu.

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: