SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna piłka nożna Piłkarki Medyka Konin zdobyły Puchar Polski

Piłkarki Medyka Konin zdobyły Puchar Polski

31.05.2017, godz. 21:39
Medyk Konin
foto: CYFRA SPORT

Zawodniczki Medyka pokonały w finale Pucharu Polski swoje rywalki z Łęcznej i zdobyły upragnione trofeum. Aktualne mistrzynie Polski przez większość czasu mecz panowały nad boiskowymi wydarzeniami, ale w końcówce spotkanie wymknęło się im spod kontroli i mało brakowało, a kibice w Radomiu oglądaliby dogrywkę. Ostatecznie Medyk Konin wygrał z Górnikiem Łęczna 2:1.

To już óśmy raz w historii klubu z Konina, kiedy zdobywa on krajowy puchar. Co ciekawe, robi to po raz czwarty z rzędu. Na polskich boiskach żeńska drużyna Medyka nie ma sobie równych. Dzieli i rządzi, zgarniając każdy możliwy tytuł.

W środowe popołudnie zawodniczki z Konina już w pierwszej połowie zdobyły dwie bramki i do szatni schodziły z pewnym prowadzeniem. W przeciągu trzech minut na listę strzelczyń wpisały się Agata Guściora i Aleksandra Sikora. Po przerwie spokojnie utrzymywały dystans i aż do 92. minuty były święcie przekonane, że zdobędą puchar. Na kilkadziesiąt sekund przed końcem spotkania gola kontaktowego zdobyła Emila Zdunek i w ekipie Górnika Łęczna odżyła nadzieja. Już za moment jednak to Medyk mógł przypieczętować zwycięstwo. W 93. minucie sędzina podyktowała rzut karny, ale nie wykorzystała go Anna Gawrońska. To mogło się zemścić, bo dosłownie w ostatnich sekundach meczu kapitalną okazję zmarnowała zawodniczka z Łęczne, myląc się z kilku metrów.

33. edycję Pucharu Polski Kobiet wygrały piłkarki Medyka Konin. Znów okazały się lepsze od Górnika Łęczna, którego ogrywały także w finale tych rozgrywek w latach 2015 i 2016 (5:0 i 3:0).

Górnik Łęczna - Medyk Konin 1:2 (0:2)

Bramki: Emila Zdunek 90+2 - Agata Guściora 32, Aleksandra Sikora 35

Żółte kartki: Sandra Sałata, Radoslava Slavcheva (obie Medyk)

autor: Dominik Kania zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: