SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna piłka nożna Piłkarz oskarżony o wspieranie terroryzmu! Znalazł się na celowniku tureckiego reżimu

Piłkarz oskarżony o wspieranie terroryzmu! Znalazł się na celowniku tureckiego reżimu

07.10.2016, godz. 15:30
Deniz Naki, Paderborn
foto: EAST NEWS

Deniz Naki może niedługo oglądać świat zza krat. Piłkarz urodzony w Niemczech został oskarżony przez reżim w Turcji o wspieranie terroryzmu. Jeśli wina zostanie mu udowodniona, to może trafić do więzienia nawet na pięć lat. Poglądy sportowca wyszły na jaw przez jego wpisy w Internecie.

Deniz Naki obecnie występuje w drugoligowym Amed SK. Po raz pierwszy na celowniku służb znalazł się w styczniu. Wtedy został tylko zawieszony na dwanaście meczów za "ideologiczną propagandę", którą pokazał podczas meczu Pucharu Turcji przeciwko Bursasporowi. Teraz cała sprawa może zakończyć się znacznie gorzej. Piłkarzowi grozi aż pięć lat więzienia. Śledztwo wykazało bowiem, że w tym roku zamieścił na portalach społecznościowych przynajmniej siedem wpisów sympatyzujących z kurdyjską partię robotniczą.

Co w tym złego? Ano to, że organizacja ta postrzegana jest w Turcji jako terrorystyczna. Według mediów znad Bosforu sportowiec do winy się nie przyznał. Deniz Naki stwierdził, że jego celem było szerzenie pokoju. Jego proces ma się rozpocząć w najbliższych dniach.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: