SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport piłka nożna piłka nożna Piłkarz siedział w więzieniu... 21 dni. Koledzy kupili mu wolność

Piłkarz siedział w więzieniu... 21 dni. Koledzy kupili mu wolność

27.02.2017, godz. 21:49
Gol, bramka, piłka nożna
foto: gwizdek24.pl

Milijenko Bosnjak sześć lat temu został skazany na dziewięć miesięcy więzienia za udział w aferze korupcyjnej. Niedawno w końcu trafił za kratki, ale w zamknięciu spędził zaledwie 21 dni. Wykupili go działacze i piłkarze klubu, którego jest zawodnikiem. Jak to możliwe, że pieniądze zwróciły mu wolność?

Osoby związane z bośniackim klubem GOSK Gabela wykorzystały miejscowe prawo, wedle którego w szczególnych przypadkach skazany może opuścić więzienie za pieniądze. Wystarczy zapłacić odpowiednią sumę i znów można się cieszyć wolnością. W przypadku Bosnjaka trzeba było uzbierać 10 tysięcy euro. Zawodnicy, działacze i kibice zrobili zrzutkę i błyskawicznie zgromadzili potrzebne pieniądze.

Piłkarz już wrócił do treningów z drużyną. Ponoć jest w dobrej formie! Może już na dobre zapomnieć o wydarzeniach sprzed sześciu lat. Grał wtedy w Chorwacji. Właśnie tam był zamieszany w działania korupcyjne i został skazany na dziewięć miesięcy pozbawienia wolności. Inni skazani piłkarze zakończyli kariery, on natomiast przyjął obywatelstwo Bośni i Hercegowiny, a w roku 2012 roku podpisał kontrakt z GOSK Gabala.

autor: Piotr Kupisz zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: