SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna piłka nożna Po katastrofie samolotu Chapecoense otrzyma tytuł mistrzowski i pieniądze!

Po katastrofie samolotu Chapecoense otrzyma tytuł mistrzowski i pieniądze!

06.12.2016, godz. 16:11
Katastrofa samolotu z piłkarzami Chapecoense
foto: EAST NEWS / TWITTER / ARCHIWUM

Południowoamerykańska konfederacja piłkarska zachowała się tak, jak wszyscy oczekiwali. CONMEBOL przyznał zwycięstwo w Copa Sudamericana (odpowiedniku Ligi Europy) drużynie Chapecoense, której piłkarze zginęli w katastrofie samolotu, lecąc na finałowe starcie. Informację tę potwierdził prezes brazylijskiego klubu.

Piłkarze Chapecoense jeszcze niedawno świętowali awans do finału Copa Sudamericana, w którym mieli się zmierzyć z kolumbijskim Atletico. W drodze na pierwsze spotkanie doszło jednak do katastrofy samolotu z brazylijskimi zawodnikami na pokładzie. Prawdopodobnie w maszynie zabrakło paliwa i rozbiła się w górach Kolumbii nieopodal lotniska w Kolumbii. Samolotem leciało siedemdziesiąt siedem osób, z czego przeżyło zaledwie sześć, w tym trzech piłkarzy.

Niedługo po katastrofie finałowy rywal Chapecoense złożył wniosek do CONMEBOL o przyznanie zwycięstwa Brazylijczykom. Zgodnie z przewidywaniami południowoamerykańska konfederacja piłkarska przyznała tytuł ekipie pogrążonej w żałobie. Poinformował o tym prezes Ivan Tozzo w rozmowie z "TV Globo". Oprócz pucharu Chapecoense otrzyma dwa miliony dolarów. Nie wiadomo czy odbędzie się oficjalna ceremonia przyznania nagród, czy wszystko zostanie załatwione po cichu.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: