SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna piłka nożna Początek pięknej rewolucji FIFA? Sędzia skutecznie skorzystał z powtórki wideo!

Początek pięknej rewolucji FIFA? Sędzia skutecznie skorzystał z powtórki wideo!

14.12.2016, godz. 16:01
Sędzia Viktor Kassai ogląda powtórkę wideo
Sędzia Viktor Kassai ogląda powtórkę wideo foto: Screenshot

FIFA wreszcie zrobiła coś dobrego! Od lat na federacji wieszało się psy za skorumpowaną działalność, ale wraz z nowym szefem Giannim Infantino futbol zmierza w dużo lepszym kierunku. Zaczęto chociażby testować technologię powtórek wideo, która po raz pierwszy w historii została skutecznie zastosowana!

W Japonii rozgrywane są Klubowe Mistrzostwa Świata. Jest to kolejny turniej, na którym FIFA testuje skuteczność technologii powtórek wideo. Ma ona znacznie ułatwić pracę sędziom. W końcu to są tylko ludzie - nie są w stanie wszystkiego zobaczyć. Tak jak arbiter Viktor Kassai, który w półfinałowym meczu Atletico Nacional - Kashima Antlers początkowo nie dostrzegł faulu w polu karnym. Piłkarz tej drugiej drużyny był wyraźnie podcinany przez obrońcę. Gra przez chwilę toczyła się dalej, ale zaraz została wstrzymana.

Dlaczego? Sędzia główny dostał sygnał od swojego asystenta, zajmującego się systemem powtórek wideo i natychmiast podbiegł do monitora. Na spokojnie obejrzał wspomnianą sytuację w polu karnym, po czym bez wahania wskazał na 11. metr! Oczywiście piłkarze kolumbijskiego klubu mieli ogromne pretensje, ale nieuzasadnione. Powtórka wideo rozwiała wszelkie wątpliwości. Trudno o większą sprawiedliwość.

Gdyby Viktor Kassai nie miał w tym momencie do dyspozycji nowoczesnej technologii, wynik meczu mógł być zupełnie inny. A tak, Kashima zasłużenie wygrała 3:0.

autor: Piotr Kupisz zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: