Sport piłka nożna piłka nożna Podolski pożegnał się z kadrą. Przepiękny gol Poldiego w meczu Niemcy - Anglia

Podolski pożegnał się z kadrą. Przepiękny gol Poldiego w meczu Niemcy - Anglia

23.03.2017, godz. 06:46
Niemcy - Anglia
Niemcy - Anglia foto: EAST NEWS

Lukas Podolski rozegrał swój ostatni, 130. mecz dla reprezentacji Niemiec. Na pożegnanie z kadrą zdobył przepiękną bramkę. Strzelił ją w swoim stylu, czyli posłał rakietę z lewej nogi. To trafienie i piękne pożegnanie "Poldiego" trzeba zobaczyć!

Mecz towarzyski Niemców z Anglikami w Dortmundzie nie zachwycił, ale w środowy wieczór nie chodziło o punkty, ani o wyjątkowo piękną grę. To był dzień Lukasa Podolskiego! Oficjalnie rozegrał swój ostatni mecz w narodowych barwach. Pożegnał się tak, jak tego chciał, czyli pięknym golem.

W 70. minucie drugiej połowy Anglicy zostawili mu za dużo miejsca. Piłkarz urodzony w Gliwicach bez namysłu huknął w kierunku bramki Joe Harta, a piłka zerwała pajęczynę z okienka! Jak się żegnać, to tylko taką bombą.

To było 49. i jednocześnie ostatnie trafienie Podolskiego w reprezentacji Niemiec.

Niemcy - Anglia 1:0 (0:0)
Lukas Podolski 70

Niemcy: ter Stegen – Kimmich, Rudiger, Hummels, Hector – Weigl (67. Can), Kroos – Brandt (60. Schuerrle), Podolski (86. Rudy), San – Werner (77. Mueller)

Anglia: Hart – Keane, Cahill, Smalling – Walker, Livermore (83. Ward-Prowse), Dier, Bertrand (84. Shaw) – Alli (71. Lingard), Lallana (67. Redmond) – Vardy (71. Rashford)

KONIEC! Niemcy pokonali Anglików 1:0 po golu Podolskiego, który rozegrał ostatni mecz w narodowych barwach. Pięknie się pożegnał. My również się żegnamy. Życzymy spokojnej nocy :)

90' - Sędzia doliczył trzy minuty.

86' - Schodzi z boiska Podolski! Kończy swoją przygodę z kadrą wspaniałym golem! To trafienie zapamięta do końca życia.

82' - Mogło być 2:0, ale Sane zaspał i nie przypilnował linii spalonego.

A ta radość mówi więcej niż tysiąc słów :)

Tu jeszcze gol Podolskiego z innego ujęcia kamery. Cudo!

75' - Grę prowadzili Anglicy, ale to Niemcy mają lepszy wynik. Jak odpowiedzą goście? Ataki mają napędzać piłkarze United. Lingard i Rashford pojawili się na boisku.

Takie gole możemy oglądać codziennie. CO ZA BOMBA!

To był znak firmowy Poldiego! Huknął z lewej nogi w samo okienko! CUDOWNA bramka, taka, którą można się godnie pożegnać z kadrą. Hart nie miał szans!

70' - 1:0 NIEMCY! GOL PODOLSKIEGO!!!

67' - Zmiany, zmiany, zmiany... U Niemców Can wszedł za Weigla, a u Anglików Redmond za Lallanę.

64' - Kapitan i bohater tego meczu wciąż bez gola. Anglicy mogliby zrobić ładny gest i sprezentować mu sytuację 1 na 1 z Hartem :)

60' - Pierwsza zmiana u Niemców. Schuerrle zastąpił Brandta.

Swoje triki pokazuje też Alli, najlepszy piłkarz na boisku:

57' - Znakomita szansa gości! Dier dość nieudolnie się kiwał, ale jakimś cudem zdołał wbiec w pole karne i dośrodkować do Vardy'ego, lecz napastnika ubiegł kapitalną interwencją ter Stegen!

54' - Ależ drybling pokazał Sane! Tańczył z angielskimi obrońcami w polu karnym tak długo, że aż... za długo. Szkoda, że ostatecznie stracił piłkę.

50' - Najlepsza okazja dla Niemców! Brandt dopadł do bezpańskiej piłki przed polem karnym i huknął z lewej nogi, niestety niecelnie. Gdyby tam stał Poldi, byłoby 1:0!

DRUGA POŁOWA ROZPOCZĘTA.

KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. Na boisku w Dortmundzie nie dzieje się wiele, ale jeśli sytuacje były, to po stronie Anglików. Wszyscy czekają na bramkę Podolskiego. Strzeli po przerwie?

41' - Dier chciał zaskoczyć ter Stegena z rzutu wolnego, ale przesadził z mocą. Młody Anglik umie strzelać ze stojącej piłki. Udowodnił to chociażby na Euro 2016, gdy trafił w meczu z Rosją na 1:1.

Kibice też robią swoje. Ładna "sektorówka".

37' - U Niemców aktywny jest Leroy Sane, gwiazdor Manchesteru City. Robi wszystko, aby wypracować sytuację Podolskiemu. Ładne zachowanie młodego skrzydłowego.

33' - SŁUPEK! Lallana nie strzelił gola z kilku metrów!

31' - Już wrócił na boisko, choć lekko utyka. Być może Loew będzie zmuszony do awaryjnej zmiany. Nie ma sensu ryzykować zdrowia piłkarza w meczu towarzyskim.

29' - Jest przerwa w grze. Leży kontuzjowany Weigl.

27' - Wreszcie można odnotować celny strzał. Dier wygrał walkę o piłkę po rzucie rożnym, ale głową strzelał w sam środek bramki. Nie mógł zaskoczyć bramkarza.

24' - Zamieszanie w polu karnym gospodarzy! Dele Alli sprytnie dośrodkował na skrzydło, tam zamykał akcję Lallana dośrodkowaniem, ale Vardy się nie zorientował i nie wyskoczył do piłki. Mógł pokonać ter Stegena!

20' - Niemcy już grają swoje, czyli nie schodzą z połowy rywali. Na razie jednak sprawdza się angielski eksperyment z trójką obrońców. Pytanie, przez jak długo?

17' - Znów próbował Podolski i znów nie zmusił bramkarza do parady. Debiutant Keane wziął tę bombę na siebie. Teraz trochę cierpi...

14' - Wreszcie Poldi doszedł do strzału. Próbował odpalić swoją rakietę z lewej nogi, ale piłka zatrzymała się na obrońcach.

11' - Powoli do głosu dochodzą Niemcy, ale gra im się zbytnio nie klei. Podolski na razie tylko biega za piłką.

Tak można podsumować wywrotkę Vardy'ego :)

8' - Vardy padł w polu karnym po zetknięciu z ter Stegenem, ale sędzia słusznie nie użył gwizdka. Anglik nie miał szans dogonić piłki i dlatego się położył.

5' - Pierwsi do ataku postanowili ruszyć Anglicy. Nie chcą grać z kontry. Zamierzają kontrolować spotkanie, ale na to pewnie nie pozwolą Niemcy. W końcu grają u siebie.

1' - GRAMY!

Były kwiaty, pamiątkowe zdjęcia i tabliczki:

Podolski trochę się rozgadał, więc jest kilkuminutowa obsuwa. Ale należy mu się piękne pożegnanie z kadrą. Niech mówi ile chce!

Już za 5 minut początek spotkania.

"Poldi" sam zdobył więcej bramek w barwach narodowych, niż cała dzisiejsza jedenastka angielska razem wzięta! To pokazuje, jak młodą ekipę wystawił Gareth Southgate.

Dziś Podolski po raz ostatni zagra dla reprezentacji Niemiec! Kończy przygodę z kadrą po 130 występach (łącznie z dzisiejszym), 13 latach i 48 golach. Mistrz świata z pewnością odchodzi z drużyny Loewa spełniony.

Niemcy również postawili na mieszankę młodzieży z doświadczeniem. Starzy wyjadacze, tacy jak Mats Hummels czy Toni Kroos, będą pomagać talentom. Jest też Lukas Podolski, dla którego będzie to wyjątkowe spotkanie.

Zaczynamy od składów. Goście zagrają młodzieżą, w eksperymentalnej formacji. Wyspiarze rzadko decydują się na wystawienie trójki obrońców. Po raz ostatni zrobili to w... 2006 roku. Wtedy przegrali z Chorwacją. Jak będzie dziś?

Witamy i zapraszamy na relację LIVE z meczu towarzyskiego Niemcy - Anglia!
False 3155 True 1 2017-03-22 20:30:00 True 30
autor: Piotr Kupisz zobacz inne artykuły tego autora