SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport piłka nożna piłka nożna Polska futbolistka wzoruje się na Annie Lewandowskiej. Poznajcie Olę Sikorę [GALERIA]

Polska futbolistka wzoruje się na Annie Lewandowskiej. Poznajcie Olę Sikorę [GALERIA]

01.10.2016, godz. 09:10
Aleksandra Sikora
foto:

Aleksandra Sikora (25 l.) jest kapitanem żeńskiej reprezentacji Polski w piłce nożnej i wyróżniającą się zawodniczką Medyka Konin. Najlepszy polski zespół czeka niedługo starcie z włoską Brescią w 1/16 Ligi Mistrzyń. Ola opowiada nam o natchnieniu, które czerpie od Ani Lewandowskiej (28 l.).

- W piłkę gram od najmłodszych lat - mówi Aleksandra Sikora (25 l.), grająca na prawej obronie. - Pochodzę z małej miejscowości Czarnocin i u nas nie było szczególnych atrakcji po szkole. Można było grać w piłkę. Godzinami przysiadywałam z chłopakami na boisku. Ale pierwsze kroki w sporcie stawiałam w lekkiej atletyce. Trenowałam sprint. Nie żałuję jednak podjętego wyboru. Kocham futbol.

Ola Sikora marzy o sukcesie reprezentacji, bo ten znacząco wpłynąłby na popularność kobiecej piłki nożnej w Polsce. W lidze jest taka przepaść między Medykiem a innymi zespołami, że kibice szczególnie meczami się nie ekscytują. Trochę więcej przychodzi ich na Ligę Mistrzów. W tej Medyk chce w tym roku awansować do najlepszej szesnastki.

- Włoszki przyjadą do nas już 6 października - mówi Aleksandra Sikora. - Nie możemy się doczekać tego meczu. Wielu obserwatorów mówi nam, że mamy z nimi szansę. Na pewno lepiej, że wylosowałyśmy takie rywalki, a nie topowy zespół z Francji czy Niemiec. Tam kobieca piłka nożna klubowa jest na zdecydowanie wyższym poziomie.

Piłka nożna pochłania większość czasu kapitan drużyny narodowej. Pieniądze zarabiane przez zawodniczki nie są ogromne, więc każda musi jakoś dorabiać. Niektóre interesują się fizjoterapią, inne dietetyką. Sikora jest już trenerem. Uczy młode adeptki futbolu z Konina.

- Mam nadzieję, że wychowam kiedyś seniorską reprezentantkę kraju - mówi. - Byłaby to dla mnie wielka satysfakcja.

Ale w życiu codziennym pozostaje jej także czas na pasję. Dużą rolę odegrała w jej życiu żona Roberta Lewandowskiego - Anna.

- Staram się czerpać z niej wzorce - mówi Aleksandra Sikora "Super Expressowi". - Też chciałabym zarażać innym zdrowym stylem życia, dbałością o żywienie i innym myśleniem o nim. Moją pasją są kulinaria. Szczególnie dobrze wychodzą mi rzeczy słodkie. A one wcale nie muszą być niezdrowe.

autor: Paweł Skraba zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: