SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna piłka nożna "Powinien dostać w mordę!" Rosyjski polityk zaatakował reprezentanta

"Powinien dostać w mordę!" Rosyjski polityk zaatakował reprezentanta

25.06.2017, godz. 14:30
Rosja, Euro 2016
foto: Eastnews

Wielkim rozczarowaniem zakończyła się przygoda reprezentacji Rosji w Pucharze Konfederacji. Gospodarze turnieju odpadli już w fazie grupowej. Po ostatnim meczu z Meksykiem na piłkarzy "Zbornej" spadły gromy z jasnego nieba. Mocno oberwało się Jurijowi Żirkowowi, który zarobił czerwoną kartkę. Polityk Igor Lebiediew bez ogródek podsumował zachowanie doświadczonego zawodnika.

W spotkaniu z Meksykiem Rosjanie potrzebowali zwycięstwa, by wyjść z grupy. Ropoczęli mecz świetnie, bo do dobrej gry dołożyli gola i przez kilka minut to oni byli w półfinale Pucharu Konfederacji. Później jednak popełnili niewybaczalne błędy. Dali sobie strzelić dwa gole, które wyeliminowały ich z turnieju. Dodatkowo od 68. minuty musieli sobie radzić w dziesięciu, bo drugą żółtą kartkę obejrzał Jurij Żirkow. Piłkarz Zenita St Petersburg od początku przejawiał sporo agresji i doigrał się wyrzucenia z boiska.

Ostrej krytyce poddał zachowanie Żirkowa Igor Lebiediew - wiceprzewodniczący niższej izby rosyjskiego parlamentu:

- Człowiek z tak bogatym doświadczeniem nie ma prawa otrzymać w takim meczu dwóch żółtych kartek - grzmiał polityk. - W szatni powinien za to dostać w mordę! Zawiódł zespó, tak się nie robi!

Do półfinału turnieju z grupy A awansowały reprezentacje Portugalii i Meksyku.

Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: