SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna piłka nożna Prezes Zagłębia Sosnowiec zatrzymany za... bilety na mecz Legia - Ajax!

Prezes Zagłębia Sosnowiec zatrzymany za... bilety na mecz Legia - Ajax!

28.02.2017, godz. 08:54
ABW
foto: EAST NEWS

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymała trzy osoby w ramach śledztwa dotyczącego przestępstw korupcyjnych. Jednym z zatrzymanych jest prezes Zagłębia Sosnowiec - Marcin Jaroszewski, który już wydał oświadczenie w tej sprawie. Napisał, że ABW zainteresowała się biletami na mecz Legii z Ajaksem, które miały trafić do urzędnika państwowego.

O zatrzymaniach poinformował rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych - Stanisław Żaryn. Wśród trzech zatrzymanych jest prezes Zagłębia Sosnowiec - Marcin Jaroszewski, a także naczelnik Pierwszego Śląskiego Urzędu Skarbowego w Sosnowcu - Marcin K, który jest ponoć zamieszany w liczne afery korupcyjne. Grozi mu do 10 lat więzienia. Pozostała dwójka miała współpracować z naczelnikiem. Żaryn poinformował, że oni również odpowiedzą za popełnienie przestępstw korupcyjnych, zagrożonych karą 8 lat pozbawienia wolności.

Wcześniej nie było wiadomo, co konkretnie zrobił Jaroszewski, ale z jego oświadczenia wynika, że była to błahostka. Wyjawił, że powodem zatrzymania ABW była obietnica wręczenia biletów na mecz Ligi Europy Legia Warszawa - Ajax Amsterdam jednemu z urzędników. Poniżej można przeczytać najważniejszy fragment oświadczenia prezesa Zagłębia.

"W dniu dzisiejszym zostałem zatrzymany przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego, pod zarzutem obietnicy wręczenia korzyści majątkowej - w postaci dwóch biletów na mecz Legia Warszawa - Ajax Amsterdam - urzędnikowi państwowemu.

Biletów jednak ostatecznie nie przekazałem, ale już sama obietnica okazała się wystarczającym powodem.. Po złożeniu wyjaśnień zostałem zwolniony do domu. Oddaję się do dyspozycji właściciela spółki zarządu miasta Sosnowca w osobie Prezydenta. Proszę w mediach używać pełnego imienia i nazwiska oraz wizerunku."

autor: Piotr Kupisz zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: