Sport piłka nożna piłka nożna Puchar Konfederacji 2017: Niemcy - Chile 1:1. Doświadczenie nie utarło nosa młodości

22.06.2017, godz. 22:00
Chile mistrzem. Messi znów przegrał
Chile mistrzem. Messi znów przegrał foto: AP

W meczu o pierwsze miejsce w grupie B Niemcy zremisowali z Chile 1:1. Oba gole padły w szybkiej i żywej pierwszej połowie. Po przerwie piłkarze obu drużyn nie podejmowali ryzyka, zadowalając się remisowym wynikiem. Doświadczony zespół z Chile miał więcej z gry i stworzył lepsze sytuacje bramkowe, ale ostatecznie ambitni i młodzi Niemcy nie dali się pokonać tego wieczoru.

Bardzo szybko padła pierwsza bramka w tym meczu. W 6. minucie fatalny błąd przy wyprowadzaniu piłki popełnił Shkodran Mustafi, co bezwzględnie wykorzystał jego klubowy kolega Alexis Sanchez. Szybki gol uskrzydlił Chilijczyków, którzy postawili Niemcom twarde warunki. Zawodnicy z Ameryki Południowej grali agresywnie, byli blisko rywali i nie pozwalali im na wiele. Mogli też dorzucić kolejne trafienie, ale bomba Eduardo Vargasa zatrzymała się na poprzeczce. Niemcy w swojej pierwszej groźnej sytuacji pokonali chilijskiego bramkarza. Na cztery minuty przed przerwą po składnej akcji Emre Can dograł do Jonasa Hectora, a ten posłał piłkę między obrońców a bramkarza. Tam walkę o pozycję wygrał Lars Stindl i wepchnął piłkę do siatki.

Bramkowy remis zadowalał każdą ze stron i to było widać w drugiej połowie. Obie strony nie ryzykowały i z dość umiarkowanym natężeniem starały się zdobyć gola. Miał swoją szansę Sanchez, ale z dogodnej pozycji przeniósł piłkę nad poprzeczką. Mógł odpowiedzieć Draxler, ale ładną akcję zakończył słabym strzałem, który zatrzymał się na obrońcy.

Więcej z gry tego dnia mieli piłkarze z Chile, ale bramkarza rywali pokonali tylko raz. Sami nie zapobiegli utracie gola i ostatecznie musieli pogodzić się z remisem w meczu przeciwko młodej niemieckiej drużynie. Taki rezultat stawia jednak obie ekipy w korzystnej sytuacji. Przed nimi ostatnie mecze w grupie. Nawet podział punktów z niżej notowanymi przeciwnikami da im awans do półfinałów.

False 3262 False 1 2017-06-22 19:45:00 True 30

Niemcy - Chile 1:1 (1:1)

Bramki: Lars Stindl 41 - Alexis Sanchez 6

Żółte kartki: Lars Stindl, Sebastian Rudy - Alexis Sanchez, Jean Beausejour

Niemcy: Ter Stegen - Ginter, Mustafi, Suele - Kimmich, Rudy, Can, Draxler, Hector - Goretzke, Stindl

Chile: Herrera - Isla, Medel (71. Diaz P.), Jara, Beausejour - Hernandez, Diaz M., Aranguiz (90. Silva) - Vidal, Vargas (82. Rodriguez), Sanchez

autor: Dominik Kania zobacz inne artykuły tego autora