SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna piłka nożna Puchar Konfederacji 2017: Finał nie dla Portugalii! Zobacz skrót półfinału Portugalia - Chile

Puchar Konfederacji 2017: Finał nie dla Portugalii! Zobacz skrót półfinału Portugalia - Chile

29.06.2017, godz. 07:27
Cristiano Ronaldo, Portugalia, Euro 2016
foto: Eastnews

W pierwszym meczu półfinałowym Pucharu Konfederacji reprezentacja Portugalii uległa zespołowi Chile. O rozstrzygnięciu zadecydowały rzuty karne, które bezwzględnie lepiej wykonywali piłkarze z Ameryki Południowej. Dzięki temu to oni zagrają w niedzielnym finale. Zachęcamy do obejrzenia najciekawszych fragmentów spotkania Portugalia - Chile.

W regulaminowych 90 minutach nie padły bramki, choć obie strony miały okazje do pokonania bramkarza rywali. Świetną dyspozycję zaprezentowali jednak golkiperzy Rui Patricio i Claudio Bravo. Znakomicie radzili sobie ze strzałami Alexisa Sancheza, czy Cristiano Ronaldo i zdołali zachować czyste konto.

Rozstrzygnięcia nie przyniosła również dogrywka. W niej bliżej szczęścia byli Chilijczycy, którzy w ostatniej akcji meczu mogli, a nawet powinni dwukrotnie pokonać portugalskiego bramkarza.

O tym, kto zagra w finale, zadecydowała seria rzutów karnych. Ta zakończyła się bardzo szybko, bo na trzy celne strzały mistrzów Ameryki Południowej, Portugalczycy nie potrafili odpowiedzieć ani jednym skutecznym uderzeniem. Claudio Bravo obronił wszystkie trzy jedenastki wykonywane przez mistrzów Europy i stał się bohaterem chilijskiej reprezentacji, którą w niedzielę czeka starcie finałowe, w którym zmierzy się z Niemcami lub Meksykiem.

autor: Dominik Kania zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: