Sport piłka nożna piłka nożna Puchar Konfederacji: Chirurg oglądał mecz w trakcie operacji! Teraz ma kłopoty

Puchar Konfederacji: Chirurg oglądał mecz w trakcie operacji! Teraz ma kłopoty

01.07.2017, godz. 09:26
W półfinale Pucharu Konfederacji Chile wygrało z Portugalią po rzutach karnych
W półfinale Pucharu Konfederacji Chile wygrało z Portugalią po rzutach karnych foto: EAST NEWS

Półfinał Pucharu Konfederacji 2017 Portugalia - Chile tak naprawdę rozkręcił się dopiero po 120 minutach, gdy zawodnicy musieli walczyć o awans w konkursie rzutów karnych. Emocje był tak duże, że wszyscy na chwilę wstrzymali oddech. Nawet... chirurg w trakcie operacji! W sieci pojawiło się wideo z nim w roli głównej. Jak się okazuje, za oglądanie meczu w trakcie zabiegu grożą poważne konsekwencje.

Po tym, jak Chile wyeliminowało Portugalię po rzutach karnych (3-0) i awansowało do finału Pucharu Konfederacji, w sieci furorę robiło nagranie z sali operacyjnej. Chirurg, a także cały personel obecny podczas operacji, na chwilę przerwali zabieg, aby... obejrzeć mecz. Po dobrze wykonywanych "jedenastkach" przez piłkarzy Chile lekarze szaleli z radości, a warto zaznaczyć, że wszędzie leżały niebezpieczne przedmioty.

A na stole oczywiście operowany pacjent. Choć filmik znakomicie pokazuje, jak piłka nożna potrafi angażować kibiców w najróżniejszych sytuacjach, to lekarze mogą żałować, że ich produkcja trafiła na Youtube. Chilijskie władze już rozpoczęły śledztwo w tej sprawie. – To bardzo poważna sytuacja. Są reguły postępowania, których należy przestrzegać w celu zapewnienia bezpieczeństwa pacjentom we wszystkich szpitalach i klinikach medycznych. W tym przypadku reguły zostały one złamane – powiedziała Karla Rubilar z Komisji ds. Zdrowia.