Sport piłka nożna piłka nożna Puchar Konfederacji: Kamerun i Australia zagrały na remis, który nic im nie daje

22.06.2017, godz. 18:53
Mecz Kamerun - Australia na Pucharze Konfederacji 2017
Mecz Kamerun - Australia na Pucharze Konfederacji 2017 foto: EAST NEWS

W drugiej kolejce grupy B Pucharu Konfederacji 2017 Australia zremisowała z Kamerunem 1:1. Podział punktów oznacza praktycznie koniec marzeń dla obu tych ekip o awansie do półfinału. W ostatniej serii gier będą musiał zmierzyć się z faworytami, czyli Niemcami i Chile.

Kamerun i Australia nie mogą być zadowolone z remisu. Swoje pierwsze mecze przegrały, więc jednopunktowa zdobycz po dwóch kolejkach oznaczać może tylko koniec przygody z Pucharem Konfederacji. Niemcy i Chile mają po trzy punkty i choć grają w czwartek wieczorem między sobą, to ten mecz nie będzie miał większego znaczenia dla układu tabeli. Mistrzowie świata mają jeszcze do rozegrania spotkanie z Kamerunem, a ekipa z Ameryki Południowej z Australią. Nikt nie spodziewa się, że faworyci stracą punkty w tych potyczkach.

Piłkarze Kamerunu i Australii dobrze wiedzieli, w jakiej są sytuacji. Dlatego w meczu bezpośrednim walczyli o zwycięstwo do ostatniej minuty, lecz spotkanie zakończyło się remisem 1:1. Jako pierwsi trafili zawodnicy z Afryki, pod koniec pierwszej połowy. Australijczycy wyrównali w 60. minucie z rzutu karnego. Sędzia znów wspomógł się systemem powtórek wideo VAR. Po obejrzeniu akcji na monitorze słusznie orzekł, że w polu karnym doszło do faulu. Dzięki temu piłkarze z "Krainy Kangurów" mogą się cieszyć z jednego punktu.

Kamerun - Australia 1:1 (1:0)
Bramki: Zambo Andre-Frank 45 - Mark Milligan 60 (k)

Żółte kartki: Siani, Mabouka – Wright

Kamerun: Ondoa – Mabouka, Ngadeu, Teikeu, Fai – Djoum, Siani, Zambo Anguissa – Bassogog, Aboubakar, Moukandjo (77. Toko Ekambi)

Australia: Ryan – Degenek, Sainsbury, B. Wright – Leckie, Kruse (65. Troisi), Milligan, Gersbach – Rogić (79. Irvine), Mooy – Juric (70. Cahill).