SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport piłka nożna piłka nożna Puchar Konfederacji: Pokaz siły Niemców. Mistrzowie świata są w finale!

Puchar Konfederacji: Pokaz siły Niemców. Mistrzowie świata są w finale!

29.06.2017, godz. 21:52
Leon Goretzka na Pucharze Konfederacji 2017
Leon Goretzka na Pucharze Konfederacji 2017 foto: EAST NEWS

Reprezentacja Niemiec zagra w finale Pucharu Konfederacji! Mistrzowie świata w półfinale nie mieli litości dla Meksyku, wygrywając aż 4:1. Tak na dobrą sprawę losy tego spotkania rozstrzygnęły się już po dziewięciu minutach. Dwa błyskawiczne gole Leona Goretzki podcięły skrzydła piłkarzom z Meksyku.

Choć to Meksykanie rozpoczęli półfinał Pucharu Konfederacji z większą werwą, to szybko przekonali się, jak zabójczo skuteczni potrafią być mistrzowie świata, którzy na turniej i tak przyjechali w rezerwowym składzie. Niemcy na początku spotkania wyprowadzili dwa błyskawiczne kontrataki.

Obie te akcje kończył znakomity Leon Goretzka. Najpierw trafił do siatki w siódmej minucie, a już 120 sekund później cieszył się z drugiego trafienia. Prowadzenie 2:0 pozwoliło Niemcom na komfortową grę. Z łatwością odpierali ataki Meksyku, kończone w większości strzałami w środek bramki, a w drugiej połowie dobili przeciwników zza oceanu. Wynik spotkania na 3:0 w 59. minucie podwyższył Timo Werner, a w doliczonym czasie gry trafił Amin Younes, ale już na 4:1, bo wcześniej honorowe trafienie dla Meksyku zdobył Marco Fabian.

Niemcy zagrają więc w finale Pucharu Konfederacji 2017. W niedziele czeka ich trudne starcie z reprezentacją Chile, która wyeliminowała Portugalię po rzutach karnych.

Niemcy - Meksyk 4:1 (2:0)
Leon Goretzka 7, 9, Timo Werner 59, Amin Younes 90 - Marco Fabian 89

Żółte kartki: Can - Jimenez

Niemcy: ter Stegen – Kimmich, Rudiger, Ginter – Henrichs, Rudy, Goretzka (67. Can), Hector – Stindl (79. Brandt), Draxler (83. Younes) – Werner

Meksyk: Ochoa – Alanis, N. Araujo, Moreno, Layun – dos Santos (67. Marquez), Herrera, G. dos Santos (62. Fabian) – Jimenez, J. Hernandez, Aquino (46. Lozano)

KONIEC MECZU. Niemcy wygrały 4:1 i są w finale Pucharu Konfederacji! Zagrają z Chile.

90' - 4:1 NIEMCY! Błyskawiczna odpowiedź mistrzów świata! Do siatki trafił Younes.

89' - Fabian zdobywa honorową bramkę dla Meksyku. I to jaką! Piękna bomba zza pola karnego!

85' - Ter Stegen znów stanął na wysokości zadania. Obronił strzał Marqueza z bliska.

83' - Draxler zebrał zasłużone brawa za swój występ. Zastąpił go Younes.

81' - Uderzenie z dystansu Herrery bardzo niecelne. To był typowy strzał rozpaczy.

79' - Brandt pojawił się na boisku. Stindl już usiadł na ławce.

77' - Znakomita odpowiedź Meksyku, ale Jimenez trafił tylko w poprzeczkę!

76' - Na listę strzelców chce się wpisać też Draxler, który pozazdrościł trafień kolegom. Szkoda, że po znakomitym dryblingu oddał słabiutki strzał.

73' - Emre Can już trafił do notesu sędziego. Zasłużył na żółtą kartkę.

71' - Wreszcie dobra akcja Meksyku. Na czystą pozycję został wyprowadzany Layun, ale uderzył w sam środek bramki. Ter Stegen nie mógł przepuścić takiego strzału.

68' - Zmiany w obu ekipach. U Niemców wszedł Can (za Goretzkę), a u Meksykanów Marquez (za Dos Santosa).

Piękna kombinacja Niemców i bramka Wernera na 3:0.

65' - Fabian przed chwilą pojawił się na boisku (za Giovaniego dos Santosa) i już mógł się wpisać na listę strzelców. Siatka po jego strzale zatrzepotała, tyle że boczna.

62' - Ten gol chyba pieczętuje awans Niemców do finału, w którym zagrają z Chile. Zostało jednak ponad pół godziny do końca tego spotkania. Czy mistrzowie świata strzelają jeszcze więcej bramek?

Do trzech razy sztuka! Zmarnował dwie "setki", ale trzeciej już nie. Po pięknej akcji kombinacyjnej całego zespołu Wernerowi nie pozostało nic innego, jak wpakować piłkę do pustek siatko.

59' - 3:0 NIEMCY! WERNER wreszcie trafił do siatki!

57' - Draxler strzelał z rzutu wolnego wprost do rąk Ochoi.

56' - Żółta kartka dla Jimeneza. Faulował Goretzkę, który pędził na bramkę.

54' - Werner znów zmarnował "setkę"! W pierwszej połowie przegrał pojedynek oko w oko z Ochoą, a teraz zbyt długo czekał ze strzałem i gdy się na niego zdecydował, miał już na plecach obrońcę.

52' - Jimenez zakończył kontrę Meksyku słabym strzałem w środek bramki. Ter Stegen bez problemu złapał piłkę.

50' - Dalej atakuje Meksyk, ale to Niemcy znów miały dogodną okazję do strzelenia trzeciej bramki. Wcześniej bawił się z piłką Ochoa i o mało jej nie stracił.

Selekcjoner Meksyku dokonał zmiany w przerwie. Za Aquino wszedł Lozano.

46' - Druga połowa rozpoczęta.

KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. Pop piorunującym początku i dwóch golach Goretzki mistrzowie świata zasłużenie prowadzą. Meksyk wciąż nie może zdobyć bramki kontaktowej. Uda się po przerwie?

41' - I znów w akcji ter Stegen! Tym razem znakomicie obronił strzał Herrery z rzutu wolnego.

Niemcy zadowolili się dwubramkowym prowadzeniem, ale wiedzą, że jak coś mają w bramce znakomitego fachowca. Na razie ter Stegen trzyma zero z tyłu.

37' - Ależ okazję miał Chicharito! Nie miał łatwej sytuacji, bo piłka wpadła mu pod nogi, przez co ostatecznie zbyt mocno ją kopnął i przerzucił bramkę!

34' - Ale tym razem zmusił ter Stegena do interwencji! Próbował zaskoczyć go strzałem w długi róg, ale bramkarz zostawił nogę i zdołał odbić piłkę.

33' - Giovani dos Santos nie może się wstrzelić. Znów jego strzał z dystansu minął słupek w znacznej odległości.

31' - W obronie Niemców trzeba wyróżnić Rudigera, który zbiera wszystkie piłki. W powietrzu jest nie do przeskoczenia.

28' - Reprezentanci Meksyku chcą błyskawicznie strzelić gola. Teraz rzucili się do szaleńczych ataków, oddają strzały ze wszystkich pozycji, ale muszą przygotować jedną, porządną akcję. Na razie ich próby odbijają się od obrońców, którzy gęsto kryją w polu karnym.

25' - Bardzo stała się Chicharito, były snajper Manchesteru United i Realu Madryt, ale na razie jest pieczołowicie pilnowany.

23' - Zupełnie pogubili się rywale Niemców. Wykopują piłkę na oślep, boją się utraty kolejnej bramki. A niepotrzebnie, bo mają jeszcze dużo czasu na doprowadzenie do wyrównania.

20' - Niemcy mogli prowadzić już 3:0! Werner stanął oko w oko z Ochoą, ale bramkarz Meksyku tym razem był górą!

17' - Znakomicie gra dziś Draxler - kapitan Niemców. Napędza skrzydłem większość akcji mistrzów świata. Nie radzą sobie z nim rywale.

15' - Meksykanie muszą uważać, bo już rzucili wszystkie siły do ataku, a Niemcy dwukrotnie groźnie kontrowali. Zaraz może być 3:0...

A tak trafił na 2:0.

W taki sposób Goretzka dał prowadzenie mistrzom świata:

12' - Piłkarze z Meksyku są w szoku. Wydawało się, że znakomicie weszli w ten mecz, a już muszą odrabiać dwubramkową stratę. Rzucili się do ataku!

Werner fantastycznie podał do Goretzki, a ten znów wygrał pojedynek z bramkarzem Meksyku. Ależ początek mistrzów świata!

9' - 2:0 NIEMCY! ZNÓW GORETZKA!

Meksyk grał, a Niemcy zrobili tylko jedną akcję i już prowadzą! Goretzka popisał się pięknym uderzeniem z pierwszej piłki, w długi róg bramki. Ochoa nie miał szans!

7' - 1:0 NIEMCY! GORETZKA!

5' - O dziwo to Meksykanie lepiej weszli w to spotkanie. Niemcy na razie czekają na to, co zrobią rywale.

1' - GRAMY!

Tak prezentują się składy wyjściowe obu drużyn:

Witamy i zapraszamy na relację LIVE z półfinału Pucharu Konfederacji Niemcy - Meksyk! Już za parę minut początek spotkania. Zapraszamy do śledzenia go wspólnie z nami.
False 3271 True 1 2017-06-29 19:45:00 True 30