Sport piłka nożna piłka nożna Puchar Konfederacji: Ronaldo dalej strzela jak maszyna! Rosja bez szans z Portugalią

21.06.2017, godz. 18:57
Cristiano Ronaldo po golu na 1:0 z Rosją w Pucharze Konfederacji
Cristiano Ronaldo po golu na 1:0 z Rosją w Pucharze Konfederacji foto: EAST NEWS

Portugalia pokonała Rosję 1:0 w drugim meczu Pucharu Konfederacji 2017. Podopieczni Stanisława Czerczesowa chcieli sprawić kibicom w Moskwie niespodziankę i przypieczętować awans do półfinału, ale byli bez większych szans w starciu z mistrzami Europy. O wyniku znów przesądził najlepszy piłkarz świata - Cristiano Ronaldo.

To Portugalczycy przez większość spotkania dyktowali warunki gry i pokazali większą jakość. Szczególnie było to widać przy pojedynkach jeden na jeden. Mistrzowie Europy mieli po prostu lepsze indywidualności, z Cristiano Ronaldo na czele. Gwiazdor Realu nic sobie nie robił z tego, że Rosjanie grali piątką w obronie. Już w ósmej minucie dokonał tego, co robi z niesamowitą regularnością, czyli zdobył bramkę.

Ronaldo był niepilnowany w polu karnym i z bliska, strzałem głową, pokonał Igora Akinfiejewa. To był jego 32 występ w 2017 roku. Gol z Rosją był dla niego trafieniem nr 37 - maszyna! Jak się okazało, ta bramka wystarczyła do zdobycia trzech punktów, niezwykle cennych dla Portugalii.

Mistrzowie Europy po dwóch meczach mają cztery "oczka" i liderują w grupie A. Rosja ma jeden punkt mniej. W drugiej serii gier zostanie jeszcze rozegrane spotkanie Meksyku (1) z Nową Zelandią (0).

Rosja - Portugalia 0:1
Cristiano Ronaldo 8

Żółte kartki: Dienis Głuszakow, Georgij Dżikija, Aleksander Samiedow - Pepe, Bernardo Silva

Rosja: Akinfiejew – Siskin (46. Jerochin), Dżikija, Wasin, Kudrjasow (84. Bucharow), Żyrkow – Samiedow, Głuszakow, Gołowin, Kombarow (68. Połoz) – Smołow

Portugalia: Patricio – Soares, Pepe, Alves, Guerreiro (67. Eliseu) – B. Silva, W. Carvalho, Adrien Silva (83. Danilo), A. Gomes (78. Martins) – Ronaldo, Andre Silva

KONIEC MECZU! Portugalia zasłużenie pokonała Rosję 1:0 po golu Cristiano Ronaldo. Dzięki tej bramce mistrzowie Europy przynajmniej chwilowo wskoczyli na pierwsze miejsce w grupie A. Dziś jeszcze spotkanie Meksyku z Nową Zelandią.

90' - Sędzia doliczył cztery minuty.

86' - Kolejna ciekawa akcja Rosjan kończy się odgwizdaniem spalonego.

83' - Adrien Silva także usiądzie na ławce rezerwowych. Zmienił go Danilo.

80' - Na bramkę Rosjanie mają jeszcze dziesięć minut z okładem.

Rosjanie chyba zbyt późno zabrali się za grę. Czy zdążą jeszcze wyrównać?

78' - Zmiana w Portugalii. Za Andre Silvę wchodzi Gelson Matins.

75' - Równie brzydko potraktował Pepe Dżikija, za co też obejrzał kartkę.

73' - Na boisku pojawił się przed chwilą Połoz i to natychmiast odmieniło Rosjan. Czerczesow wysłał sygnał do ofensywnej gry. Bernardo Silva musiał przerwać jedną z akcji faulem, za co dostał żółtą kartkę.

70' - Portugalia, podobnie jak w pierwszej połowie, znów dominuje. Oddaje kolejne strzały, ale brakuje im dokładności. Wszystkie lecą do koszyczka Akinfiejewa.

67' - Guerreiro odniósł kontuzję i musi opuścić boisko. Za niego wszedł Eliseu.

65' - Natychmiastowa odpowiedź Ronaldo! Andre Gomes dośrodkował na głowę gwiazdora kadry, lecz ten zbyt wcześnie wyskoczył i tym razem nie zdołał skierować piłki do siatki Rosjan.

63' - Piłka po raz kolejny znalazła się w polu karnym Portugalii ale znów nic z tego nie wynikło. Gospodarze turnieju zupełnie nie radzą sobie z kończeniem akcji.

60' - Dwie bomby w kierunki bramki Akinfiejewa. Groźniejsza była ta druga, Cedrica, ale najlepszy piłkarz wśród Rosjan znów nie zawiódł. Na razie genialnie broni.

58' - Żółta kartka dla Pepe. Ręką zatrzymał groźną kontrę.

55' - Guerreiro mógł wyręczyć Rosjan i prawie sam wpakował piłkę do własnej bramki. Rui Patricio miał szczęście, że jego "strzał" trafił tylko w górną siatkę.

52' - Ależ okazję miał Andre Silva! Z kliku metrów strzelał głową, ale niesamowitym refleksem popisał się Akinfiejew!

50' - Widać, że selekcjoner Rosjan zrobił swoje w szatni, bo jego piłkarze już prezentują się o niebo lepiej. Na razie jednak wciąż są bez celnego strzału.

Zgodnie z oczekiwaniami Czerczesow dokonał zmiany w przerwie. Jerochin zastąpił Siskina.

46' - DRUGA POŁOWA ROZPOCZĘTA.

KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. Portugalia zasłużenie prowadzi 1:0 po golu Cristiano Ronaldo z ósmej minuty. Stanisław Czerczesow musi coś zmienić w przerwie, bo gra Rosjan wygląda słabo.

43' - Smołow zmarnował najlepszą sytuację Rosjan! Był niepilnowany w polu karnym, ale źle dostawił lewą nogę do piłki i nie trafił w bramkę.

40' - Dziwi też fakt, że rośli Rosjanie przegrywają większość pojedynków w powietrzu. Ich rywale nie grzeszą wzrostem...

37' - Rosjanie wciąż tylko bezskutecznie kontrują od czasu do czasu. Nie istnieją w pierwszej połowie, ale mogą się cieszyć, że przegrywają tylko jedną bramką.

34' - Kolejną okazję miał też Ronaldo. Znakomicie oszukał dryblingiem obrońcę, ale strzelił w sam środek bramki. Akinfiejew poradził sobie z uderzeniem CR7.

32' - Andre Silva mógł podwyższyć prowadzenie Portugalii, ale wpadł w pole karne i... zgubił piłkę. Ta zaplątała mu się pod nogami.

Nawet po morderczym sezonie Ronaldo nie zwalnia tempa. Gra, jakby wrócił po długich wakacjach.

27' - Głuszakow jako pierwszy obejrzał w tym meczu żółtą kartkę.

26' - Tym razem Ronaldo próbował zaskoczyć Akinfjejewa z rzutu wolnego, ale bramkarz Rosji odgadł kierunek strzału i pewnie złapał piłkę.

23' - Portugalczycy grają prostą piłkę - ze skrzydeł lecą liczne dośrodkowania w pole karne, gdzie wisi w powietrzu Ronaldo. Już raz dopadł do podania i zakończył akcję golem.

20' - Wciąż kibice w Moskwie czekają na pierwszy celny strzał swoich ulubieńców. Ci jednak nie wiedzą, jak przedrzeć się przez duet obrońców Pepe - Alves.

W 2017 roku Ronaldo jest nie do zatrzymania!

16' - Wreszcie pokazują coś Rosjanie. Były gracz Chelsea Juri Żirkow przebojowo atakował skrzydłem, ale jego dośrodkowanie zostało zablokowane. Rzut rożny także nie znalazł swojego adresata.

13' - Dalej atakują Portugalczycy. Jeśli piłkarze Czerczesowa szybko się nie otrząsną po stracie gole, za kilka minut może być już za późno.

W taki sposób na 1:0 trafił Ronaldo:

Jak można nie przypilnować Ronaldo w polu karnym?! Nie miał na sobie żadnego obrońcy, więc z dziecinną łatwością wpakował piłkę głową do brami Rosjan! Dostał idealne dośrodkowanie.

8' - 1:0 PORTUGALIA! RONALDOOOOO!

6' - Szaleje też Barnardo Silva na prawym skrzydle. Rosjanie na razie nie mają nic do powiedzenia.

3' - Już ruszył do ataku Ronaldo. Minął dwóch rywali na skrzydle, ale w okolicach pola karnego niedokładnie podał.

1' - GRAMY!

Już za pięć minut początek spotkania.

21 czerwca był w ostatnich lata udanym dniem dla Portugalczyków. Mogą sobie dziś dopisać kolejny triumf:

Sam CR7 jest wart więcej niż cała kadra Rosjan! Czy to będzie widać na boisku?

Tak z kolei zagra Portugalia. Jeśli chce awansować do półfinału, musi dziś wygrać!

Zaczynamy od składów. Na taką jedenastkę postawił dziś były szkoleniowiec Legii - Stanisław Czerczesow:

Witamy i zapraszamy ne mecz Pucharu Konfederacji Rosja - Portugalia!
False 3260 True 1 2017-06-21 16:45:00 True 30