SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna piłka nożna Puchar Konfederacji: Poprzedni zwycięzcy rozgrywek. Kto wygra w Rosji?

Puchar Konfederacji: Poprzedni zwycięzcy rozgrywek. Kto wygra w Rosji?

14.06.2017, godz. 19:05
Puchar Konfederacji 2017
Puchar Konfederacji 2017 odbędzie się w Rosji. Będzie to próba generalna przed przyszłorocznym mundialem foto: EAST NEWS

Puchar Konfederacji 2017 odbędzie się w Rosji. Przyszłoroczny gospodarz mundialu zorganizuje jubileuszową, bo dziesiątą, edycję tego turnieju. Dotychczas najwięcej triumfów w próbie generalnej przed mistrzostwami świata mają Brazylijczycy. "Canarinhos" wygrywali te rozgrywki cztery razy. W Rosji jednak nie zagrają. Kto oprócz nich okazywał się dotychczas najlepsy w Pucharze Konfederacji?

Puchar Konfederacji po raz pierwszy odbył się w 1992 roku. Gospodarzem tego turnieju była Arabia Saudyjska. Reprezentacja tego kraju wystąpiła nawet w finale, ale musiała uznać wyższość Argentyny. Kolejne dwie edycje również odbyły się w Arabii Saudyjskiej. Najpierw najlepsza okazała się Dania, a w 1997 roku po raz pierwszy triumfowała Brazylia. Dwa lata później w Meksyku "Canarinhos" musieli w finale przełknąć gorycz porażki. Lepsi od nich po emocjonującym meczu, zakończonym wynikiem 4:3, byli gospodarze.

ZobaczPuchar Konfederacji 2017 NA ŻYWO w TV, STREAM ONLINE [PLAN TRANSMISJI]

W 2001 roku FIFA postanowiła przez Puchar Konfederacji przetestować gospodarzy mundialu. W Korei i Japonii wygrała Francja, która rok później broniła tytułu mistrza świata. "Trójkolorowi" najlepsi okazali się także dwa lata później na turnieju w swoim kraju. Ostatnie trzy edycje to absolutna dominacja Brazylii. Ekipa z Ameryki Południowej w finałach pokonała kolejno: Argentynę, Stany Zjednoczone i Hiszpanię. Puchar Konfederacji 2017 odbędzie się jednak bez rekordzisty. Jego miejsce zajmie Chile, które wygrało ostatnie Copa America.

Zwycięzcy Pucharu Konfederacji:

1992 (Arabia Saudyjska): Argentyna
1995 (Arabia Saudyjska): Dania
1997 (Arabia Saudyjska): Brazylia
1999 (Meksyk): Meksyk
2001 (Korea Południowa i Japonia): Francja
2003 (Francja): Francja
2005 (Niemcy): Brazylia
2009 (RPA): Brazylia
2013 (Brazylia): Brazylia
2017 (Rosja): ?

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: