Sport piłka nożna piłka nożna Puchar Polski: Wigry Suwałki lepsze od GKS-u Jastrzębie w pierwszym ćwierćfinale

25.10.2016, godz. 16:07
GKS Jastrzębie - Wigry Suwałki, Puchar Polski

Mecz GKS Jastrzębie - Wigry Suwałki miał wszystko, czego potrzebują kibice. Mnóstwo emocji, kilka goli, czerwona kartka, radość jednych i smutek drugich. Po pierwszym meczu ćwierćfinału Pucharu Polski w lepszych nastrojach byli goście, którzy minimalnie pokonali trzecioligowca na jego stadionie.

Mecz GKS Jastrzębie - Wigry Suwałki rozpoczął się we wtorek o godzinie 14:00. Ciężko nazwać tę porę idealną do rozegrania dobrego spotkania w towarzystwie rzeszy kibiców. Widzów na stadionie trzecioligowca faktycznie nie było wiele, ale za to na murawie działy się rzeczy bardzo ciekawe. Tym bardziej jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że nie grały zespoły najbardziej rozpoznawalne, a po boisku biegali piłkarze na co dzień pierwszo- i trzecioligowi.

Już w dwunastej minucie na prowadzenie gości wyprowadził Zapolnik. Wigry próbowały już wtedy bronić skromnej zaliczki, mając w perspektywie ćwierćfinałowy rewanż na własnym stadionie. Zadanie mocno utrudnił Radecki, który dwie minuty przed końcem pierwszej połowy wyleciał z boiska za dwie żółte kartki. Przewagę liczebną wykorzystało Jastrzębie za sprawą Canibola - pewnego egzekutora rzutu karnego. Wydawało się, że po przerwie gospodarze pójdą za ciosem, ale kwadrans przed końcem to przyjezdni przesądzili losy rywalizacji na swoją korzyść. Dzięki bramce zdobytej przez Adamka pierwszoligowy zespół jest bliżej awansu do półfinału.

GKS Jastrzębie - Wigry Suwałki 1:2 (1:1)
Bramki: Canibol 45 - Zapolnik 13, Adamek 76

Czerwona kartka: Radecki (44., Wigry, za dwie żółte)

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora