Sport piłka nożna piłka nożna Puchar Włoch: Milik nie pomógł Napoli. Juventus jedną nogą w finale

Puchar Włoch: Milik nie pomógł Napoli. Juventus jedną nogą w finale

01.03.2017, godz. 08:41
Juventus
Juventus foto: EAST NEWS

W półfinałowym meczu Pucharu Włoch Juventus pokonał Napoli. Spodziewaliśmy się szybkiego i ofensywnego meczu, ale pucharowe, ostrożne nastawienie udzieliło się obu drużynom i poziom tego meczu nie był zbyt wysoki. Szczególnie zawiedli goście, którzy mieli mało do zaoferowania w ofensywie. Stać ich było tylko na jednego gola, a Juventus odpowiedział trzema i przybliżył się do finału.

Pierwsza połowa meczu nie zachwyciła. Obie drużyny postawiły twarde warunki i oglądaliśmy raczej zaciętą walkę niż finezyjny futbol. Dobre okazje stworzyli sobie gospodarze, ale to Napoli objęło prowadzenie. Zemściły się niewykorzystane sytuacje Dybali i Mandzukicia, bo w 36. minucie w szesnastkę wpadł Lorenzo Insigne i dograł wzdłuż bramki do Jose Callejona. Hiszpan nieczysto trafił w piłkę, ale ta szczęśliwie wpadła do bramki. To była bodajże jedyna groźna próba gości. „Juve” mogło wyrównać tuż przed przerwą. Strzał z woleja Mario Mandzukicia obronił Reina, ale bramkarz Napoli wypuścił piłkę z rąk. Ta spadła pod nogami Stephana Lichtsteinera, lecz Szwajcar trafił z metra wprost w hiszpańskiego golkipera i do przerwy to Napoli prowadziło w Turynie.

Po wznowieniu gry gospodarze od razu ruszyli do ataku i to się opłaciło. W polu karnym faulowany był Paolo Dybala i sam poszkodowany zamienił jedenastkę na gola. W 64. minucie błąd przy wyjściu z bramki popełnił Pepe Reina. Hiszpan nie złapał, ani nie wypiąstkował piłki, a ta znalazła się tuż obok Higuaina. Były piłkarz Napoli nie zwykł marnować takich prezentów i pewnie strzelił do pustej bramki. Pięć minut później było już po meczu. Juana Cuadrado w polu karnym zahaczył Reina i sędzia po raz drugi wskazał na wapno. Do piłki znów podszedł Dybala i znów strzelił gola. Napoli już się nie podniosło i mecz zakończył się wynikiem 3:1 dla „Juve”.

Był to wynik zasłużony, bo „Stara Dama” zagrała lepiej, stworzyła więcej sytuacji i bardziej chciała tego dnia zwyciężyć. Napoli zrobiło zbyt niewiele, by osiągnąć bardziej korzystny rezultat. W obronie brakowało konsekwencji, a w ataku kreatywności i goście musieli uznać wyższość rywali.

Juventus Turyn - Napoli 3:1 (0:1)

Bramki: Dybala 47' (k), 69' (k), Higuain 64' - Callejon 36'

Żółte kartki: Asamoah, Lichtsteiner - Diawara, Milik, Rog, Reina, Maggio

Juventus: Neto - Barzagli, Bonucci, Chiellini - Lichtsteiner (46. Cuadrado), Pjanić, Khedira, Asamoah (73. Sandro) - Dybala (84. Pjaca), Higuain, Mandzukić

Napoli: Reina - Maggio, Albiol, Koulibaly, Strinić - Rog (83. Pavoletti), Diawara, Hamsik (57. Zieliński) - Callejon, Milik (61. Mertens), Insigne

False 3119 False 1 2017-02-28 20:30:00 True 30
autor: Dominik Kania zobacz inne artykuły tego autora