SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport piłka nożna piłka nożna Rasistowski skandal w Serie A! Piłkarz był obrażany przez kibiców, a sędzia...ukarał go kartką

Rasistowski skandal w Serie A! Piłkarz był obrażany przez kibiców, a sędzia...ukarał go kartką

05.05.2017, godz. 18:55
Sulley Muntari
foto: Twitter

Bulwersująca scena w Serie A! Sulley Muntari był obrażany przez kibiców drużyny przeciwnej, ale sędzia gdzieś miał skargi piłkarza Pescary. Zamiast pomóc zawodnikowi z Ghany, ukarał go żółtą kartką za niesportowe zachowanie. Ten postanowił opuścić plac gry i jego drużyna mecz z Cagliari kończyła w dziesiątkę.

W niedzielę Cagliari rozgrywało mecz ligowy z ostatnią w tabeli Pescarą. Gospodarze wygrali 1:0, ale nie sam wynik tego meczu poszedł w świat. Razem z rezultatem Europę obiegła informacja o przykrym incydencie, który miał miejsce na trybunach podczas tamtego spotkania. Kibice Cagliari kierowali w stronę piłkarza gości, Sulleya Muntariego, rasistowskie okrzyki, naśladujące odgłosy wydawane przez małpę.

Piłkarz próbował zwrócić na te wydarzenia uwagę sędziego, ale arbiter Daniele Minelli pozostał niewzruszony. Nie chciał wysłuchać Ghańczyka, a finalnie ukarał go żółtą kartką za niesportowe zachowanie. Tego było już dla Muntariego za wiele. Piłkarz zdecydował się opuścić boisko przed czasem, a kiedy schodził do szatni podszedł jeszcze do trybun i pokazywał na swoją rękę, demonstrując kolor skóry. Pokrzykiwał także w kierunku wrogich fanów: „Stop, dosyć!”.

- Tyle mówimy o rasizmie, a później przechodzimy nad czymś takim do porządku dziennego – narzekał po meczu rozgoryczony trener Pescary, Zdenek Zeman.

autor: Dominik Kania zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: