SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport piłka nożna piłka nożna Real Madryt klubowym mistrzem świata. Cristiano Ronaldo załatwił Japończyków!

Real Madryt klubowym mistrzem świata. Cristiano Ronaldo załatwił Japończyków!

18.12.2016, godz. 14:12
Wielki Cristiano Ronaldo!

Real Madryt dorzucił kolejne trofeum do klubowej gabloty! W niedzielę "Królewscy" wygrali klubowe mistrzostwo świata. W finale turnieju zwycięzcy Ligi Mistrzów z poprzedniego sezonu pokonali nie bez problemów japoński klub Kashima. Wygraną ekipie z Hiszpanii załatwił niezawodny Cristiano Ronaldo, który ustrzelił hattricka.

Real Madryt był zdecydowanym faworytem Klubowych Mistrzostw Świata. Tak już jest, że ekipy z Europy zawsze są postrzegane jako główni kandydaci do wygrania turnieju. "Królewscy" planowali wykonać obowiązek jak najmniejszym nakładem sił. Gdy w dziewiątej minucie wynik finałowego starcia z japońskim klubem Kashima otworzył Karim Benzema, wydawało się, że cel zostanie zrealizowany. Drużyna Zinedine'a Zidane'a miała wynik, który dawał jej trofeum i nie musiała się wysilać. Jeszcze przed przerwą sytuacja Hiszpanów się jednak skomplikowała. Do siatki Los Blancos trafił bowiem Gaku Shibasaki i po pierwszej połowie mieliśmy 1:1.

Lewoskrzydłowy Japończyków nie miał dość. Zaledwie siedem minut po wznowieniu gry Shibasaki po raz kolejny ukłuł Real i to Japończycy znaleźli się na sensacyjnym prowadzeniu. Kilka minut później swój koncert rozpoczął Cristiano Ronaldo. Portugalczyk wykorzystał pewnie rzut karny i doprowadził do remisu. Jak się okazało również do dogrywki. W niej błyszczał już tylko CR7. Już w pierwszej części dodatkowego czasu gry Ronaldo strzelił dwa gole i zapewnił swojej drużynie tytuł Klubowego Mistrza Świata, potwierdzając samemu, że czwarta Złota Piłka, jaką niedawno otrzymał, należała mu się jak nikomu innemu.

Real Madryt - Kashima 4:2 po dogr. (1:1, 2:2)
Bramki: Karim Benzem 9, Cristiano Ronaldo 60 (k), 98, 104 - Gaku Shibasaki 44, 52

Real: Navas - Carvajal, Varane, Ramos (108. Nacho), Marcelo - Modrić (106. Kovacić), Casemiro, Kroos - Lucas (81. Isco), Benzema, Ronaldo (112. Morata)

Kashima: Sogahata - Nishi, Ueda, Shoji, Yamamoto - Endo (102. Ito), Nagaki (114. Akasaki), Ogasawara (67. Messias), Shibasaki - Kanazaki, Doi (88. Suzuki)

Żółte kartki: Ramos, Casemiro, Carvajal - Yamamoto, Messias

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora