SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna piłka nożna Pijany reprezentant Czech cudem uniknął śmierci. Uratowali go strażacy [ZDJĘCIE]

Pijany reprezentant Czech cudem uniknął śmierci. Uratowali go strażacy [ZDJĘCIE]

30.05.2017, godz. 22:31
Ales Cermak
foto: Twitter

Sporo szczęścia w swoim nieszczęściu miał młody piłkarz Sparty Praga i reprezentacji Czech - Ales Cermak. 23-letni zawodnik uderzył samochodem w drzewo i stracił przytomność. Z palącego się auta w ostatniej chwili wyciągnęli go strażacy. Cermak trafił od razu pod obserwację lekarzy. Okazało się, że w wydychanym powietrzu miał 1,5 promila alkoholu. Ten wybryk pozbawia go szans na występ podczas Euro U-21 w Polsce.

Ales Cermak to jeden z najlepiej zapowiadających się piłkarzy młodego pokolenia w Czechach. W ostatnich dniach głośno mówiło się o jego transferze ze Sparty Praga do Viktorii Pilzno. Młodzian szykował się też do mistrzostw Europy U-21, które odbędzie się w Polsce. Teraz pod znakiem zapytania stoi jego piłkarska przyszłość.

Cermak rozbił swój samochód w nocy z sobotę na niedzielę. Dobił do drzewa i zmasakrował przód pojazdu. Po uderzeniu stracił przytomność, a auto stanęło w płomieniach. Życie uratowali mu strażacy, którzy w porę dotarli na miejsce zdarzenia i wyciągnęli Czecha. Cermak trafił do szpitala z połamanymi żebrami, a badanie alkomatem wykazało, że w wydychanym powietrzu miał 1,5 promila alkoholu.

Ten incydent może bardzo źle skończyć się dla utalentowanego piłkarza. Kilkutygodniowa przerwa od piłki spowoduje, że Cermak nie przyjedzie do polski na młodzieżowe Euro. Nie wiadomo też co z jego planowanym transferem. Jako ciekawostka warto przypomnieć, że to właśnie ten piłkarz strzelił polskiej reprezentacji gola w sparingowym meczu kadr młodzieżowych.

autor: Dominik Kania zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: